#RazemNaŚwieta
20.12.2019

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji wolontariusze zadbali o potrzeby rodzin będących pod opieką Wałbrzyskiego Hospicjum, przygotowali „Świąteczny Podarunek”, wsparli I Charytatywny Biegu Mikołajkowy przygotowując loterię fantową. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szpitala opieki paliatywnej. Wszystkim chorym i samotnym podopiecznym lokalnego hospicjum osobiście przekazali kartki i życzenia bożonarodzeniowe. W ramach akcji „Wylosuj Anioła” napisali pełne optymizmu kartki dla dzieci leczonych onkologicznie. Nie zapomnieli również o czworonogach, organizując zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, jak również loterię fantową na szkolnym kiermaszu ratując sytuację zwierząt. Dzięki licznym charytatywnym akcjom uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.

Andrzejki 2019 przygotowane przez uczniów klasy 7 oraz 8
01.12.2019

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII!

Wylosuj swojego Anioła
20.11.2019

"Wylosuj Anioła" to akcja pisania kartek, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzy dzieci leczonych onkologicznie. Uczniowie klas I-VIII postanowili przyłączyć się do tej akcji. Nasze kartki zostały już odesłane na adres fundacji "Gdy Liczy się Czas".

Pasowanie pierwszaków na czytelnika
18.11.2019

Uczniowie naszego kołka teatralnego przygotowali krótkie przedstawienie z okazji pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.
W przedstawieniu udział wzięły postacie ulubionych bajek dzieci a główną bohaterką była Królowa Książka, która opowiedziała dzieciom na czym polega korzystanie z zasobów biblioteki. Pasowanie zakończyło się krótkim quizem oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII :)

Uroczyste obchody dnia niepodległości w naszej szkole

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII!

Śniadanie daje moc
08.11.2019

8 listopada to europejski dzień obchodzony jako Dzień Zdrowego Śniadania. To właściwy moment, żeby przypomnieć dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i podkreślenie, jak ważne jest śniadanie w diecie dzieci. Nie od dziś wiadomo, że Śniadanie Daje Moc.

Pełna fotorelacja do obejrzenia w naszej Galerii! :)

Pogodowe notebooki
07.11.2019

Pogodowe notebooki to prace uczniów klasy 2. Podczas ich przygotowywania uczniowie utrwalili zasady użycia wielkiej litery, odczytywania temperatury na termometrze, nazwy pór roku i adekwatne do nich stroje, pojęcia matematyczne, takie jak: suma, składnik, odjemna, odjemnik i różnica. Lubimy takie formy pracy.

Dzień Pamięci
03.11.2019

Klasy 1-3 uczciły dzień pamięci odwiedzając pobliski pomnik pamięci oraz cmentarz zapalając symbolicznie znicze.

Kółka zainteresowań
31.10.2019

Dynia w roli głównej

Dynia to idealne jesienne warzywo. Czy ktoś ją lubi czy nie, jest bardzo zdrowa i trzeba przyznać, że daje dużo możliwości plastycznych.

W czasie zajęć koła polonistyczno – plastycznego uczniowie z klas I –III poznali jej wartości i mogli tworzyć z dyni, ozdoby, postacie oraz zabawki.

Na kółku matematycznym kodujemy tabliczkę mnożenia, uczymy się przez zabawę, odczarowujemy pusy. Na kółku przyrodniczym poznaliśmy zasadę działania silnika odrzutowego. Na języku niemieckim bawiąc się i grając powtarzamy to czego się nauczyliśmy. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało!

Więcej zdjęć w GALERII!

Dzień samorządności
18.10.2019

W dniu 14.10.2019 Pani Dyrektor przekazała symboliczny klucz do szkoły naszym uczniom. Tego dnia to oni organizowali zajęcia i dbali o porządek podczas przerw. Pierwszą część zajęć poprowadziła klasa 8 na boisku szkolnym, gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych.

Druga część dnia to prowadzenie zajęć przez uczniów na poszczególnych lekcjach. Taka zamiana ról bardzo się wszystkim spodobała - nauczyciele mogli poczuć się jak uczniowie i na odwrót.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia!

...
8 9 10 »