ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Regulamin Konkursu Piosenki „Mały Artysta”
13.03.2019

Regulamin Konkursu Piosenki „Mały Artysta”

27 marca 2019 r. godz. 10.15
 

 1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Fundacji „CLEVER” w Wałbrzychu.
 2. Cele konkursu: zaprezentowanie umiejętności muzycznych, popularyzacja śpiewu przez dzieci, promocja młodych wykonawców biorących udział w Konkursie, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa
 3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej (soliści, duety, tercety, zespoły).
 4. Uczestnicy mogą zgłosić się samodzielnie, przez rodziców lub nauczycieli.
 5. Wykonawcy prezentują jedną piosenkę dziecięcą, z dowolnym akompaniamentem (akompaniator, podkład muzyczny, a cappella), może być również w języku angielskim.
 6. Zakwalifikowanie do konkursu odbywa się poprzez zgłoszenie do nauczyciela muzyki do dnia 26 marca 2019r.
 7. Kolejność prezentacji ustala Organizator.
 8. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 9. Organizator powołuje Komisję Konkursową, która oceniać będzie: czystość brzmienia, własną interpretację, ogólny wyraz artystycznych oraz inne środki artystyczne.
 10. Komisja przyzna trzy nagrody oraz wyróżnienia.
 11. Decyzje Komisji Konkursowej są niepodważalne, ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność.
 13. Przypadki nie objęte niniejszym regulaminem oraz ewentualne kwestie sporne, rozstrzygać będzie Organizator.

więcej »


Projekt Dotarłeś do celu: Warszawa
25.02.2019

Uczniowie klasy I zrealizowali klasowy projekt dotyczący Warszawy. Najpierw wysłuchali legendy o Warsie i Sawie i zilustrowali wybrane sceny. Następnie ułożyli rysunki zgodnie z kolejnością wydarzeń.  Na ich podstawie opowiadali legendę o powstaniu Warszawy. Kolejnym krokiem było przygotowanie plakatów, albumów, lapbooków  o stolicy Polski i prezentacja prac.

więcej »


Bal Karnawałowy
29.01.2019

Na zakończenie pierwszego semestru roku szkolnego 2018/2019 odbył się Bal Karnawałowy klas 1-3. Dzieci mogły dowolnie się przebrać więc spotkaliśmy tego dnia wśród naszych uczniów księżniczki, rycerzy, kilku Harrych Potterów również przyszło jak i postacie z Gwiezdnych Wojen. Nie zabrakło sportowców,, policjanta, żołnierzy jak i wiele innych postaci. Dzieci tańczyły zumbę, brały udział w zorganizowanych konkursach - dla każdego czekał drobny słodki poczęstunek.

Więcej zdjęć w naszej GALERII.

więcej »


Dzień Babci i Dziadka
25.01.2019

Dnia 22.01.2019 Uczniowie zaprosili swoje Babcie oraz Dziadków do Naszej Szkoły z okazji ich święta. Dla Gości naszych uczniów przygotowana została sztuka pt. "Czerwony Kapturek" w nowoczesnym wydaniu, w którym to nikt nie zostaje zjedzony, wszyscy natomiast zostają przyjaciółmi i uczą się, jak ważne są witaminy dla każdego z nas. Dzieci uświetniły swój występ zarówno pięknymi jak i wesołymi wierszykami i piosenkami o swoich ukochanych Babciach i Dziadkach. Na koniec nasi Goscie otrzymali od swoich wnuków ręcznie wykonane przez nich upominki.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII.

więcej »


Jasełka 2018
28.12.2018

Dnia 21 grudnia odbyły się Jasełka pt." Wigilijna ulica" wg scenariusza Danuty Kowalskiej. Piosenką pt. "Jadą sanie dziś drogą" uczniowie kl. 3 przywitali wszystkich zgromadzonych, a wśród nich Panią Dyrektor Ewę Piątek i ks. Czesława Studennego.

Jasełka zawierały trzy odsłony: pierwsza to ulica, gdzie reporter Mateusz Kmiecik przeprowadzał wywiad z napotkanymi przechodniami i pytał, czym są dla nich Święta Bożego Narodzenia. Rozmawiał z biznesmenami, nastolatkami, starszymi paniami, rodziną wracającą z zakupów, przypadkowego przechodnia. W podsumowaniu stwierdził, że biznesmen w ogóle nie wiedział, że są święta, dziewczyny ograniczyły święta do prezentów i czasu wolnego, starsze panie mówiły o przebaczeniu, dzieleniu się i wspólnym spędzaniu czasu. Ale dzieciak był rewelacyjny mówiąc, ..."Święta są bardzo ważne. To przecież urodziny Jezusa, a Maryja, Jego Mama - dała Go nam i On teraz przychodzi do naszych serc i naszych domów, i żebyśmy o tym nie zapomnieli śpiewamy kolędy, rozmawiamy..." Reporter zadał pytanie - Ciekawe,... co miałaby do powiedzenia sama Święta Rodzina.

W drugiej odsłonie pojawiła się Maryja, Józef i Dzieciątko, byli pasterze i królowie.
Kamerzysta i reporter towarzyszyli bohaterom prowadząc dialogi na przemian z  piosenki. Uczniowie z kl. 6 zaśpiewali piosenkę "Był pastuszek bosy", uczniowie z kl. 4b "Cieszmy się i pod niebiosy", Marysia Rybczyńska "Idzie na ziemię Jezusek sam", Anastazja z kl.4a "Mały Jezu", a grupa dziewcząt "Nad Betlejem w ciemną noc".
Na skrzypcach grała Pani Katarzyna Bazela, a na keyboardzie Aleksandra Kołkowska.

Odsłona trzecia rozpoczęła się deklamacją Kornelii z kl.7 podczas której na scenę weszli wszyscy aktorzy z zapalonymi świecami. Malwina  z kl.7 odczytywała opisy różnych przykładów np. "Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym- jest Boże Narodzenie itp.

Na zakończenie zaśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Rafał Kopeć złożył wszystkim życzenia świąteczne, Pani Dyrektor podziękowała aktorom, a Ksiądz Proboszcz uwrażliwił obecnych, aby nie zagubić Jezusa w swoim życiu.

Uczniowie z klas młodszych zaśpiewali z pokazywaniem piosenkę "Wołek i osiołek - dzieciątko w żłóbeczku".
W Jasełkach wzięło udział 25 aktorów, a piosenki wykonywały całe klasy oraz soliści.

Zapraszamy po więcej zdjęć do naszej GALERII!

więcej »


Wigilie klasowe
28.12.2018

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną nasi uczniowie klas 1-3 SP obchodzili klasowe wigilie. Każdy coś przygotował, każdy przyszedł odświętnie ubrany, dzieci uczyły się świątecznych tradycji, składania sobie życzeń. Dzieci wykonywały również ozdoby świąteczne.

więcej »


Pasowanie na czytelnika
19.12.2018

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej Fundacji ,,CLEVER” wzięli udział w uroczystości ,,Pasowanie na czytelnika”. Wydarzenie rozpoczęło się występem przygotowanym przez szkolną grupę teatralną.
W rolach głównych wystąpiły baśniowe postacie, które przeniosły pierwszaków w magiczny świat bajek.
Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach bibliotecznych, podczas których samodzielnie stworzyły zakładki do książek. Ponadto uczniowie dopasowywali do bajkowych postaci ich atrybuty.
Wydarzenie zakończyło się uroczystym pasowaniem oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów.

 

więcej »


Mikołajki klasy 1-3
07.12.2018

6 grudnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach mikołajkowych. Podczas wspólnie spędzonych chwil dzieci pisały list do św. Mikołaja, według własnego pomysłu ozdabiały bombki, pierniczki, gipsowe figurki. Brały udział w wielu integracyjnych zabawach, poznały tradycje związane z mikołajkami, historię powstania ozdób choinkowych. Była to dynamiczna i wielokierunkowa lekcja poza murami szkoły.

więcej »


W klasowym sklepiku...
22.11.2018

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zabawie "Zakupy w klasowym sklepiku ". Samodzielnie odliczyli potrzebną kwotę pieniędzy, wycenili produkty do sprzedaży, przygotowali wystawę sklepową. W trakcie tej zabawy kształcili umiejętności matematyczno-społeczne. Kultura zachowania się w sklepie, charakterystyka zawodu sprzedawcy, sumowanie cen zakupionych produktów, kontrolowanie rachunków sprzedawcy, wydawanie reszty klientowi. Na koniec zabawy uczniowie zliczyli pieniądze, które im zostały.

Pozostaje nam popracować jeszcze nad umiejętnością oszczędzani
a.

więcej »


Koncert "My dla Niepodległej"
14.11.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji ,,CLEVER” przygotowali koncert ,,My dla Niepodległej”, który odbył się 14.11.2018 w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Był to projekt opracowany w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Nauczyciele ,,CLEVER” pracują z przekonaniem, że we wszystkich uczniach drzemie talent, który dzięki ich wsparciu może zostać obudzony i rozwijany. Dzięki temu każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności m. in. poprzez wystąpienie na scenie, tworzenie scenariusza, scenografii lub włączenie się w  prace techniczne. Realizacja projektu stała się świetną okazją do kształcenia samodzielności, pracy w zespole, odpowiedzialności, przedsiębiorczości i oczywiście kreatywności. Uczniowie przekonali się, że każda nawet najmniejsza praca składa się na sukces całego projektu.

 --> WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII <--

 

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
7 8 9 »

Nasi partnerzy: