ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

#RazemNaŚwieta
20.12.2019

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji wolontariusze zadbali o potrzeby rodzin będących pod opieką Wałbrzyskiego Hospicjum, przygotowali „Świąteczny Podarunek”, wsparli I Charytatywny Biegu Mikołajkowy przygotowując loterię fantową. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szpitala opieki paliatywnej. Wszystkim chorym i samotnym podopiecznym lokalnego hospicjum osobiście przekazali kartki i życzenia bożonarodzeniowe. W ramach akcji „Wylosuj Anioła” napisali pełne optymizmu kartki dla dzieci leczonych onkologicznie. Nie zapomnieli również o czworonogach, organizując zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, jak również loterię fantową na szkolnym kiermaszu ratując sytuację zwierząt. Dzięki licznym charytatywnym akcjom uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.

więcej »


Andrzejki 2019 przygotowane przez uczniów klasy 7 oraz 8
01.12.2019

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII!

więcej »


Wylosuj swojego Anioła
20.11.2019

"Wylosuj Anioła" to akcja pisania kartek, która ma na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzy dzieci leczonych onkologicznie. Uczniowie klas I-VIII postanowili przyłączyć się do tej akcji. Nasze kartki zostały już odesłane na adres fundacji "Gdy Liczy się Czas".

więcej »


Pasowanie pierwszaków na czytelnika
18.11.2019

Uczniowie naszego kołka teatralnego przygotowali krótkie przedstawienie z okazji pasowania uczniów klas pierwszych na czytelnika.
W przedstawieniu udział wzięły postacie ulubionych bajek dzieci a główną bohaterką była Królowa Książka, która opowiedziała dzieciom na czym polega korzystanie z zasobów biblioteki. Pasowanie zakończyło się krótkim quizem oraz rozdaniem pamiątkowych dyplomów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej GALERII :)

więcej »


Uroczyste obchody dnia niepodległości w naszej szkole
14.11.2019

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII!

więcej »


Śniadanie daje moc
08.11.2019

8 listopada to europejski dzień obchodzony jako Dzień Zdrowego Śniadania. To właściwy moment, żeby przypomnieć dzieciom o zdrowych nawykach żywieniowych i podkreślenie, jak ważne jest śniadanie w diecie dzieci. Nie od dziś wiadomo, że Śniadanie Daje Moc.

Pełna fotorelacja do obejrzenia w naszej Galerii! :)

więcej »


Pogodowe notebooki
07.11.2019

Pogodowe notebooki to prace uczniów klasy 2. Podczas ich przygotowywania uczniowie utrwalili zasady użycia wielkiej litery, odczytywania temperatury na termometrze, nazwy pór roku i adekwatne do nich stroje, pojęcia matematyczne, takie jak: suma, składnik, odjemna, odjemnik i różnica. Lubimy takie formy pracy.

więcej »


Dzień Pamięci
03.11.2019

Klasy 1-3 uczciły dzień pamięci odwiedzając pobliski pomnik pamięci oraz cmentarz zapalając symbolicznie znicze.

więcej »


Kółka zainteresowań
31.10.2019

Dynia w roli głównej

Dynia to idealne jesienne warzywo. Czy ktoś ją lubi czy nie, jest bardzo zdrowa i trzeba przyznać, że daje dużo możliwości plastycznych.

W czasie zajęć koła polonistyczno – plastycznego uczniowie z klas I –III poznali jej wartości i mogli tworzyć z dyni, ozdoby, postacie oraz zabawki.

Na kółku matematycznym kodujemy tabliczkę mnożenia, uczymy się przez zabawę, odczarowujemy pusy. Na kółku przyrodniczym poznaliśmy zasadę działania silnika odrzutowego. Na języku niemieckim bawiąc się i grając powtarzamy to czego się nauczyliśmy. Zobaczcie jak to wszystko wyglądało!

Więcej zdjęć w GALERII!

więcej »


Dzień samorządności
18.10.2019

W dniu 14.10.2019 Pani Dyrektor przekazała symboliczny klucz do szkoły naszym uczniom. Tego dnia to oni organizowali zajęcia i dbali o porządek podczas przerw. Pierwszą część zajęć poprowadziła klasa 8 na boisku szkolnym, gdzie wszyscy uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych.

Druga część dnia to prowadzenie zajęć przez uczniów na poszczególnych lekcjach. Taka zamiana ról bardzo się wszystkim spodobała - nauczyciele mogli poczuć się jak uczniowie i na odwrót.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia!

 

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
8 9 10 »

Nasi partnerzy: