Międzynarodowy Dzień Książki w Przedszkolu
07.04.2019

Dnia 2.04. 2019 w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena Odkrywcy obchodzili Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym dniu dowiedziały się jak powstają książki, jak należy o nie dbać. Ponadto wykonały zakładki do książek.

Zapraszamy do naszej GALERII!

Dzień Marchewki
06.04.2019

Dnia 4.04.2019 przedszkolaki świętowały DZIEŃ MARCHEWKI. Ten dzień był wyjątkowy, bo pomarańczowy…Dzieci dowiedziały się, że marchewka jest bardzo zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych (oczywiście każdy przedszkolak spróbował tego pysznego warzywa). Nie mogło zabraknąć również w tym dniu zabaw przy piosence „Na marchewki urodziny” oraz degustacji surówki zrobionej z marchewek i jabłek.

Zapraszamy do GALERII

Dzień Wody w przedszkolu
24.03.2019

Dnia 22.03.2019 w przedszkolu obchodziliśmy DZIEŃ WODY. W tym dniu nie obyło się bez doświadczeń i eksperymentów oczywiście z wodą (badaliśmy rozpuszczalność rożnych substancji w wodzie), poznawaliśmy jej właściwości. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rozpoznawały odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamieniały się w krople wody. Najwięcej frajdy sprawiły im ćwiczenia oddechowe: Burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Zajęcia i zabawy przeprowadzane tego dnia uświadomiły dzieciom, jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie oraz że istnieje konieczność jej oszczędzania.

Zapraszamy do Galerii!

Przedszkolaki witają wiosnę

Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Muzyczne Perełki”
20.03.2019

W dniu 18.03 2019 r.  w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, już po raz trzeci odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Muzyczne Perełki”, którego organizatorem była nasza Szkoła Patronat honorowy nad Przeglądem objęli Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka Poseł na Sejm RP, Przewodnicząca Rady Fundacji „CLEVER” oraz Pan Zbigniew Prażmowski Dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Celem Przesłuchania było zaprezentowanie umiejętności muzycznych młodych artystów,  popularyzacja śpiewu przez dzieci w wieku przedszkolnym oraz promocja młodych wykonawców. Podczas Przeglądu gościnnie wystąpiła Pani Halina Benedyk, która przeprowadziła również warsztaty wokalne dla młodych wokalistów. W Przeglądzie wystąpiło 87 dzieci z 20 przedszkoli z Wałbrzycha, Szczawna Zdroju i Świebodzic. Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu był świat zwierząt. Podczas przesłuchań można było usłyszeć takie przeboje piosenek dziecięcych jak: „Na wyspach Bergamutach”, „Puszek Okruszek” czy „Witajcie w naszej bajce”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej Galerii!

Dzień Kobiet
10.03.2019

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu świętowaliśmy radośnie!

Baje, bajki - rymowanki
04.03.2019

W dniu 4.03.2019r mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Irenę Raszka - autorkę tomiku „Baje, bajki - rymowanki” oraz wielu innych ciekawych wierszy dla dzieci.

Karnawał
28.02.2019

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 22.02.2019 w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spiderman’a, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa a wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do tańców i gier podczas balu.

Więcej zdjęć z balu w naszej GALERII!

Dzień Kota

„Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.

To zwierzę nazywa się …” .

Wszystkie dzieci od razu zgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. Chodziło oczywiście o kota. Na całym świecie 17 lutego swoje święto obchodzą właśnie koty. Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.  W przedszkolu ten szczególny dzień obchodziliśmy dnia 19.02.2019 r. Zajęcia i zabawy w przedszkolu zdominowała  tematyka  związana właśnie z obchodami Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”: malowały czworonogi, śpiewały lubianą przez wszystkie dzieci piosenkę „My jesteśmy kotki dwa”, naśladowały kociaki, pokonywały tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o „Kocie w butach”. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń.

Więcej zdjęć do obejrzenia w naszej GALERII!

18.02.2019

14 lutego 2019 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami i bawiły się przy muzyce. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko wykonało walentynkę.

...
8 9 10 »