ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Jasełka 2018
28.12.2018

Dnia 21 grudnia odbyły się Jasełka pt." Wigilijna ulica" wg scenariusza Danuty Kowalskiej. Piosenką pt. "Jadą sanie dziś drogą" uczniowie kl. 3 przywitali wszystkich zgromadzonych, a wśród nich Panią Dyrektor Ewę Piątek i ks. Czesława Studennego.

Jasełka zawierały trzy odsłony: pierwsza to ulica, gdzie reporter Mateusz Kmiecik przeprowadzał wywiad z napotkanymi przechodniami i pytał, czym są dla nich Święta Bożego Narodzenia. Rozmawiał z biznesmenami, nastolatkami, starszymi paniami, rodziną wracającą z zakupów, przypadkowego przechodnia. W podsumowaniu stwierdził, że biznesmen w ogóle nie wiedział, że są święta, dziewczyny ograniczyły święta do prezentów i czasu wolnego, starsze panie mówiły o przebaczeniu, dzieleniu się i wspólnym spędzaniu czasu. Ale dzieciak był rewelacyjny mówiąc, ..."Święta są bardzo ważne. To przecież urodziny Jezusa, a Maryja, Jego Mama - dała Go nam i On teraz przychodzi do naszych serc i naszych domów, i żebyśmy o tym nie zapomnieli śpiewamy kolędy, rozmawiamy..." Reporter zadał pytanie - Ciekawe,... co miałaby do powiedzenia sama Święta Rodzina.

W drugiej odsłonie pojawiła się Maryja, Józef i Dzieciątko, byli pasterze i królowie.
Kamerzysta i reporter towarzyszyli bohaterom prowadząc dialogi na przemian z  piosenki. Uczniowie z kl. 6 zaśpiewali piosenkę "Był pastuszek bosy", uczniowie z kl. 4b "Cieszmy się i pod niebiosy", Marysia Rybczyńska "Idzie na ziemię Jezusek sam", Anastazja z kl.4a "Mały Jezu", a grupa dziewcząt "Nad Betlejem w ciemną noc".
Na skrzypcach grała Pani Katarzyna Bazela, a na keyboardzie Aleksandra Kołkowska.

Odsłona trzecia rozpoczęła się deklamacją Kornelii z kl.7 podczas której na scenę weszli wszyscy aktorzy z zapalonymi świecami. Malwina  z kl.7 odczytywała opisy różnych przykładów np. "Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym- jest Boże Narodzenie itp.

Na zakończenie zaśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Rafał Kopeć złożył wszystkim życzenia świąteczne, Pani Dyrektor podziękowała aktorom, a Ksiądz Proboszcz uwrażliwił obecnych, aby nie zagubić Jezusa w swoim życiu.

Uczniowie z klas młodszych zaśpiewali z pokazywaniem piosenkę "Wołek i osiołek - dzieciątko w żłóbeczku".
W Jasełkach wzięło udział 25 aktorów, a piosenki wykonywały całe klasy oraz soliści.

Zapraszamy po więcej zdjęć do naszej GALERII!

więcej »


Wizyta Górnika
03.12.2018

Jak co roku, w grudniu, do naszego przedszkola zaprosiliśmy górnika. Dzięki uprzejmości Pana Józefa dzieci miały okazję poszerzyć swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika.
Dzieci chętnie wysłuchały ciekawych opowieści i zadawały pytania na interesujące je zagadnienia związane z pracą górnika.

więcej »


Wizyta Leśnika w Przedszkolu
23.11.2018

Gość opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach oraz jak dbać o środowisko leśne. Szczególną uwagę Pan Leśnik zwrócił na gatunki drzew , które występują w naszych lasach i ich rolę jaką odgrywają w życiu człowieka i całej naszej planety.

 

więcej »


Przedszkolne obchody Dnia Niepodległości
22.11.2018

więcej »


Pasowanie na przedszkolaka
20.11.2018

Dzień 26 pazdziernika pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Marzyciele i Tropiciele. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania i przedstawienia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez grupy starszaków Zdobywcy i Odkrywcy – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci
obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Następnie Panie Marta i Magda dokonały uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania i upominek.

Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli w kole taniec woogi boogi

Uroczystość ta pozwoliła.  nauczycielkom i dzieciom zintegrować się.
Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego w przedszkolu.


 --> WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII <--

 

więcej »


Koncert "My dla Niepodległej"
14.11.2018

Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji ,,CLEVER” przygotowali koncert ,,My dla Niepodległej”, który odbył się 14.11.2018 w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Był to projekt opracowany w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.


Nauczyciele ,,CLEVER” pracują z przekonaniem, że we wszystkich uczniach drzemie talent, który dzięki ich wsparciu może zostać obudzony i rozwijany. Dzięki temu każdy mógł wykorzystać swoje umiejętności m. in. poprzez wystąpienie na scenie, tworzenie scenariusza, scenografii lub włączenie się w  prace techniczne. Realizacja projektu stała się świetną okazją do kształcenia samodzielności, pracy w zespole, odpowiedzialności, przedsiębiorczości i oczywiście kreatywności. Uczniowie przekonali się, że każda nawet najmniejsza praca składa się na sukces całego projektu.

 --> WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII <--

 

więcej »


Nagrody dla Nauczycieli
30.10.2018

Podczas apelu z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody dla wałbrzyskich nauczycieli. Nasze dwie wspaniałe Panie są również wśród nagrodzonych - zachęcamy do lektury, a Paniom raz jeszcze gratulujemy! yes

Artkuł dostępny jest TUTAJ

więcej »


PIKNIK RODZINNY "SMACZNIE, ZDROWO I SPORTOWO"
20.06.2018

9 czerwca Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele Naszej Szkoły bawili się na corocznym pikniku w Jedlinie Zdroju. Nie zabrakło dobrej zabawy, sportowej rywalizacji i smacznego jedzenia. Klasy zaprezentowały stanowiska ze specjalnościami z różnych kuchni świata, wzięły udział w grze terenowej, meczu piłki nożnej, a klasa VII zaprezentowała taniec. Można było również wziąć udział w loterii i wylosować fanty przygotowane przez uczniów. Zapraszamy do galerii.

więcej »


Sprintem do maratonu
25.05.2018

Clever biega
Clever pierwszy
Clever zawsze jest najlepszy

To hasło w dniu 16.05.2018 towarzyszyło przedszkolakom z Przedszkola Fundacji „Clever” w Wałbrzychu podczas IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków Sprintem do Maratonu. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem chętnie brały udział w biegu, który odbył się na szkolnym boisku. Wśród biegaczy nie było przegranych – wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Mimo pochmurnej pogody humor dopisywał wszystkim uczestnikom. W tym dniu liczyła się radość i zabawa, a także fakt że możemy brać udział w sportowej zabawie na świeżym powietrzu razem z innymi koleżankami i kolegami. Za rok na pewno powtórzymy to wyzwanie.

Dziękujemy ekipie „Bliżej Przedszkola” za udostępnienie fantastycznych materiałów. Dzieciaki były zachwycone dyplomami i medalami.

więcej »


Wizyta Policjanta
14.05.2018

Być policjantem to marzenie prawie każdego chłopca. 4 kwietnia 2018 roku odwiedził nas policjant z ciekawą prelekcją. Teraz jesteśmy bogatsi o wiedzę na temat bezpieczeństwa w domu i ma ulicy.

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
7 8 9 »

Nasi partnerzy: