ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Zajęcia z robotyki oraz programowania
11.07.2020

W czwartek, 9 lipca 2020r. grupa wakacyjna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z robotyki oraz programowania.  Wybraliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w roku szkolnym takie zajęcia odbywają się cyklicznie. Tam, podczas pierwszej części zajęć poznawaliśmy budowę i zasadę działania naszego szkolnego robota Lego Mindstorms EV3.  Za pomocą specjalnie zbudowanego pilota uczyliśmy się sterować jego pracą. Jednak robot – wyposażony w odpowiednie sensory wiedział, kiedy ma się zatrzymać, gdy napotka przeszkodę lub gdy skończy się podłoże, po którym go prowadziliśmy. Podczas drugiej części zajęć, po raz pierwszy zasiedliśmy przed konsolami do programowania Scratch 2. Tu uczyliśmy się, jak programować obiekty w grze komputerowej, aby ich ruch sterowany był z klawiatury komputera. Dowiedzieliśmy się nieco o osiach X i Y a także o kierunkach ruchu plus i minus w komputerze. Te niezwykle interesujące zajęcia wprowadziły nas w świat programistyki, który - jak się okazało, może być wspaniałą przygodą na wakacyjne dni.
Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk

 

więcej »


Życzenia dla hospicjum
09.04.2020

W tym roku nasi wolontariusze nie mieli możliwości, aby osobiście złożyć życzenia wielkanocne pracownikom i podopiecznym Wałbrzyskiego Hospicjum, pracownikom Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu oraz pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu, dlatego wysłali wirtualną kartkę...

więcej »


Nauczanie na ekranie
18.03.2020

więcej »


Podzespoły jednostki centralnej komputera na informatyce
06.03.2020

Dnia 3 marca 2020r. na zajęciach z informatyki, uczniowie klasy czwartej poznawali budowę wewnętrzną jednostki centralnej komputera stacjonarnego. Podczas zajęć warsztatowych poznali takie elementy jak: płyta główna, procesor, kości pamięci operacyjnej RAM a także karty rozszerzeń: graficzną, sieciową i dźwiękową.

Po raz pierwszy zajrzeli do wnętrza magazynu danych komputera - dysku twardego. Następnie samodzielnie montowali poszczególne podzespoły w odpowiednich gniazdach płyty głównej. Okazało się, że osadzenie mózgu komputera w gnieździe „Socket” wymaga sporej precyzji a podczas montażu elementów pamięci RAM – uwzględnienia miejsca zabezpieczenia kierunkowego. Poznanie wnętrza komputera, z którym mamy do czynienia na co dzień, było dla nas niesamowitą przygodą.

Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk.

Więcej zdjęć w naszej GALERII

więcej »


Gra dydaktyczna
06.03.2020

Uczniowie klasy VI tworzyli gry dydaktyczne na podstawie lektury Marcina Szczygielskiego pt. "Czarny Młyn". Zamiast kartkówki z treści sprawdzali swoją znajomość lektury poprzez gry planszowe. Redagowali instrukcję, pytania, zadania ruchowe, kalambury.

więcej »


Miziołki
06.03.2020

W klasie IV na języku polskim wcielaliśmy się w postaci z książki J.Olech "Dynastia Miziołków". Tworzyliśmy scenografię i dłuższe formy ustnych wypowiedzi. Bez problemu dogadywaliśmy w kogo wcielili się nasi rówieśnicy... Świetnie się bawiliśmy!

więcej »


Układ oddechowy
03.03.2020

Co się dzieje z płucami przy wdechu, a co przy wydechu? Uczniowie klasy 4a znaleźli odpowiedź na to pytanie na lekcji przyrody. Bardzo pomocny okazał się model układu oddechowego, który przygotowali według instrukcji.

więcej »


Klub ośmiu - rozdanie statuetek
31.01.2020

Dnia 29.01.2020 w wałbrzyskim hospicjum odbyło się wręczenie statuetek "Klubu ośmiu". Nagrodą tą został uhonorowany nasz uczeń klasy 5 Kacper Jarocki - otrzymał on statuetkę za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dla dzieci pod opieką wałbrzyskiego hospicjum. Jest to postawa godna naśladowania - Kacprze jesteśmy z Ciebie dumni!

więcej »


Koło robotyki
28.01.2020

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego powstało w naszej szkole koło robotyki. Do naszej pracowni komputerowej zakupiliśmy dwa roboty programowalne Lego Mindstorms EV3 Educations. Czteroosobowy zespół uczniów początkowo zajął się montażem poszczególnych podzespołów maszyny (silniki, mechanizmy obrotowe, sensory wykrywania kolorów i emitera fal dźwiękowych) oraz bloku zasilająco - sterującego. Obecnie chłopcy rozpoczynają już programowanie robota w aplikacji komputerowej Mindstorm EV 3. Nasz robot, sterowany pilotem potrafi już wykryć brak podłoża oraz podążać we wskazanym kierunku. Już niedługo będzie on samodzielnie podróżował po wytyczonym przez nas torze. Wtedy też zaprosimy do współpracy w naszym kole szersze grono uczniów, którzy będą pracować w kolejnych zespołach zadaniowych. Opiekunem koła jest nauczyciel informatyki - Krystian Machowczyk.

więcej »


#RazemNaŚwieta
20.12.2019

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji wolontariusze zadbali o potrzeby rodzin będących pod opieką Wałbrzyskiego Hospicjum, przygotowali „Świąteczny Podarunek”, wsparli I Charytatywny Biegu Mikołajkowy przygotowując loterię fantową. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szpitala opieki paliatywnej. Wszystkim chorym i samotnym podopiecznym lokalnego hospicjum osobiście przekazali kartki i życzenia bożonarodzeniowe. W ramach akcji „Wylosuj Anioła” napisali pełne optymizmu kartki dla dzieci leczonych onkologicznie. Nie zapomnieli również o czworonogach, organizując zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, jak również loterię fantową na szkolnym kiermaszu ratując sytuację zwierząt. Dzięki licznym charytatywnym akcjom uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.

więcej »

1 2 3
...
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
11 12 13 »

Nasi partnerzy: