ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Jasełka 2018

Dnia 21 grudnia odbyły się Jasełka pt." Wigilijna ulica" wg scenariusza Danuty Kowalskiej.

Pełna relacja dostępna jest w AKTUALNOŚCIACH.

Zapraszamy!


Lapbooki

(data publikacji: 07.01.2019r.)

"Lapbook (z ang. lap book dosł. 'książka na kolanach', od lap 'kolano' + book 'książka') to tekturowa teczka (...) z przyklejonymi kartkami i karteczkami zawierającymi informacje lub ilustracje na dany temat. (...) Lapbooki zachęcają uczniów do większej pracy w domu, zwiększają ich kreatywność i zdolności plastyczne, a w konsekwencji są pomocne w zdobywaniu wiedzy." 

Angorka, Nr. 12 (1229), 25 marca 2018


Najstarsi uczniowie naszej szkoły tj. klasa VIII i III Gimnazjum przygotowując się do kwietniowych egzaminów z języka polskiego wykonali w formie lapbooków powtórzenie widomości ze środków artystycznych. Pomysł zrodził się we wrześniu i uczniowie jednogłośnie  przyznali, że będzie to dla nich ciekawa i atrakcyjna  forma. Lapbooki przygotowywali przez trzy miesiące. Następnie  uczniowie przedstawiali  efekty swojej pracy . Każda prezentacja kończyła się ciekawą formą sprawdzenia informacji w formie np. krzyżówki, quizu Gratulujemy pomysłowości!

Oto efekt naszej pracy …


Andrzejki

29.11.2018 w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Uczniowie najstarszych klas przygotowali wróżby, z których można było się dowiedzieć, co czeka nas w przyszłości. Było tradycyjne lanie wosku, wróżenie z kubków, atramentu, owoców i wiele innych wróżb.


Sadzenie Drzewa 23.11.2018

Dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie klasy 7a zasadzili drzewo przed naszą szkołą - buk zwyczajny. Pani Sabina Przepiórska - mama ucznia klasy 7 opowiedziała uczniom ciekawe informacje na temat sadzenia drzew. Uczniowie wraz z nauczycielem biologii - Panią Katarzyną Porębą- Szczepaniak oraz nauczycielem chemii -Panią Bożeną Bujak zaangażowani byli w pracę, którą upamiętnia tabliczka umiejscowiona na kamieniu.


Koncert "My dla Niepodległej"


Próby do koncertu


Dzień Edukacji Narodowej


Wycieczka klas IV do Wioski fińskiej w Borowicach


Tydzień z tabliczką mnożenia


Wybory do Samorządu Szkolnego


Narodowe Czytanie 2018 w Szkole Podstawowej Fundacji "CLEVER"


Dzień Sportu


Inauguracja roku szkolnego 2018/2019


Zakończenie roku szkolnego w klasach IV-VI Szkoły Podstawowej


Wymiana szkolna z Mallinckrodt-Gymnasium w Dortmundzie


PIKNIK RODZINNY "SMACZNIE, ZDROWO I SPORTOWO"


Klub "Osmiu Wspaniałych" po raz kolejny odwiedził schronisko dla zwierząt

Nasi partnerzy: