ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Mistrzowie Programowania

(data publikacji: 17.06.2019)

 

Nasza placówka otrzymała tytuł SZKOŁY MISTRZÓW PROGRAMOWANIA!

Na naszych zajęciach korzystamy z aplikacji PixBlocks, która umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. Jest to najprostsze urządzenie do nauki kodowania, niezależnie od poziomu zaawansowania.


Duży sukces naszych uczniów!
VI miejsce w Polsce w Turnieju Pierwszej Pomocy

(data publikacji: 27.05.2019)

 

Jak zwykle co roku uczniowie naszego gimnazjum pod opieką Artura Ciempy brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy PIERWSZA POMOC w Nowej Rudzie. XVII edycja konkursu odbyła się 20 maja, a wzięło w niej udział 50 drużyn z 11 województw w Polsce. Ludzkie życie ratowali: Jagoda Lech, Aleksandra Klich, Aleksandra Drążkiewicz i Michał Jerzyk. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie pytań testowych oraz praktyczne zastosowanie zasad pierwszej pomocy na pięciu stacjach. W przerwie zmagań strażacy pokazywali w jaki sposób postępują podczas wypadków samochodowych. Jak zwykle osiągnęliśmy sukces, plasując się na szóstym miejscu w Polsce. Ogromne gratulacje!


Wyróżnienie w konkursie wojewódzkim PEGAZIK

(data publikacji: 10.05.2019)Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,
gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów...

                                  
August Rodin

Dnia 30.04.2019 Michał Jerzyk, uczeń klasy III gimnazjum godnie reprezentował nasza szkołę w wojewódzkim konkursie recytatorskim PEGAZIK 2019. Finał recytacji odbył się w Kłodzku.

W konkursie wzięto udział 38 recytatorów. Michał zaprezentował poezję oraz fragment prozy. Jego fenomenalny występ został zauważony przez czterech z pięciu członków jury.

Dokonując wyboru tekstów do prezentacji, Michał zdawał sobie sprawę z tego, że przekazuje myśli i uczucia konkretnego autora. Doskonale wiedział, że nie można przedstawić właściwej interpretacji bez zrozumienia treści utworu. Dlatego też, Michał pamiętał o podstawowych zasadach, jak: wyraźnym wymawianiu  poszczególnych słów, prawidłowym oddechu, poprawnym frazowaniu, właściwej intonacji, logicznym akcentowaniu, modulacji głosem. U podstaw recytacji leży właściwa wymowa wyrazów, polegająca na dokładnej i starannej artykulacji wszystkich elementów wyrazu. Oprócz powyższych elementów gimnazjalista pamiętał jak ważną rolę odgrywa sztuka prezentacji. Podczas recytacji Michała , widz stał się jego partnerem od pierwszego po ostatni wers teksu.
Nasi uczniowie na Gali Laureatów w I LO w Wałbrzychu

(data publikacji: 09.04.2019)

Michał Jerzyk laureat 3 miejsca w konkursie DISCE PUER dla szkół gimnazjalnych.

Szkoła zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w konkursie DISCE PUER dla szkół podstawowych.

Ola Klich zdobyła 3 miejsce w konkursie "Moja Mała Ojczyzna" w kategorii Gimnazjum.

Jakub Niewada zdobył 5 miejsce w konkursie "Moja Mała Ojczyzna" w kategorii Szkoły Podstawowe.

Więcej informacji o wydarzeniu: TUTAJ


Jesteśmy finalistami V Powiatowego Konkursu
Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

(data publikacji: 02.04.2019)

W dniu 29 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, nauczycielem wiedzy o społeczeństwie Arturem Ciempą brali udział w II etapie V edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbył się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hryniak. Do siedziby PWSZ przybyło 90 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu. Wśród finalistów znaleźli się w swoich kategoriach  Martyna Matwiejszyn, Amelia Koper i Jakub Niewada, z klasy VIII oraz Jagoda Lech, Zuzanna Marczyk, Oliwier Nikiel i Michał Jerzyk, z klasy III gimnazjum. Serdeczne gratulacje naszym znawcom tematyki związanej z samorządem.


Michał Jerzyk laureatem w Konkursie Wiedzy o Regionie

(data publikacji: 01.04.2019)

 

W dniu 30 marca Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie-Zdroju był organizatorem XVIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, w którym wzięło udział 34 uczniów, reprezentujących 13 szkół powiatu wałbrzyskiego, a wśród nich nasi uczniowie: Michał Jerzyk, Aleksandra Klich oraz Jakub Niewada.

Michał zajął III miejsce w swojej kategorii, zaś Ola uplasowała się na VI pozycji.

Opiekunem młodzieży był prof. Artur Ciempa, nauczyciel WOS-u.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


Duży sukces w powiatowym konkursie Moja Mała Ojczyzna

(data publikacji: 22.03.2019)

 

W dniu 20 marca w I LO w Wałbrzychu odbyła się X edycja miejsko-powiatowego konkursu "Moja Mała Ojczyzna", w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 45 uczniów z trzech kategorii: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące regionu wałbrzyskiego oraz opowiadać o nim w języku obcym. Wśród laureatów konkursu zostali również nasi uczniowie: Aleksandra Klich, która zajęła III miejsce i Jakub Niewada, uzyskując V pozycję. warto zaznaczyć, że "tuż za podium laureatów", na VI miejscu uplasowały się: Jagoda Lech i Martyna Matwiejszyn. Opiekunem "drużyny CLEVERA" był nauczyciel WOS-u pan Artur Ciempa. W przygotowaniach pomagała również pani Ewa Stramel.


Konkurs Disce Puer

(data publikacji: 13.03.2019)

 

Dnia 12.03.2019 dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale interdyscyplinarnego konkursu Disce Puer w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Byli to Jakub z klasy VIII oraz Michał z klasy III Gimnazjum. Konkurs miał formę quizu. Uczniowie odpowiadali ustnie przed gronem ekspertów z różnych dziedzin nauki. Chłopcy poradzili sobie ze stresem i pochwalili swoją szeroką wiedzą. Michał z klasy III Gimnazjum świetnie poradził sobie z trudnymi zadaniami matematycznymi, które przyniosły mu sukces - Michał został laureatem konkursu uzyskując trzecie miejsce. Gratulujemy !!!


Przesłuchanie do XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

(data publikacji: 11.03.2019)

07.03.2019 roku w Szkole Podstawowej Fundacji ,,CLEVER" odbyło się przesłuchanie do XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik". Oto wyniki w kategorii klas IV-VI: I miejsce - Julia Korus i Inka Dmytrasz II miejsce - Pola Rudzińska III miejsce - Natalia Chrapek IV miejsce Magdalena Załęcka Wyróżnienienia otrzymali: Jakub Abramek, Helena Pelesz, Anastazja Kowalska-Jasiecka, Lena Świerkowska. Wyniki w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum: I miejsce - Michał Jerzyk Wyróżnienie - Zuzanna Marczyk Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do przesłuchania.


Sukces w konkursie krasomówczym

Michał Jerzyk, w dniu 26 października wziął udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, zajmując II miejsce. Ucznia do zawodów przygotował nauczyciel WOS-u Artur Ciempa. Michał został wytypowany przez Jury, jako reprezentant naszego województwa w finale konkursu, w Legnicy. Impreza zorganizowana przez PTTK Oddział "Ziemi Wałbrzyskiej" odbyła się w odrestaurowanym budynku schroniska górskiego PTTK "Harcówka".

 


Tytuł finalisty w konkursie "T@lenty Informatyczne 2018"

Dnia 29 maja 2018r. uczniowie naszego Gimnazjum jak co rok, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie informatycznym „Talenty Informatyczne”. Konkurs ten organizowany jest od kilku lat przez Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu i jest jednym z najtrudniejszych konkursów informatycznych w naszym regionie.

W tym roku Gimnazjum Menadżerskie reprezentowali Uczniowie klasy III. Opiekunem zespołu był nauczyciel informatyki – Krystian Machowczyk. Obydwaj nasi uczniowie  Borys i Jakub po rozwiązaniu  wielu zadań teoretycznych, dostali się do etapu finałowego, który mieścił tylko 10 najlepszych informatyków naszego regionu. W etapie finałowym, zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami praktycznymi, gdzie trzeba było wykazać się między innymi szeroką wiedza w zakresie obsługi programów MS Office. Chłopcy znaleźli się w czołówce i otrzymali tytuły finalistów konkursu, zdobywając przy tym cenne punkty, ważne przy rekrutacji do „Energetyka”. Gratulujemy sukcesu!

 


Siatkówka plażowa

W środę 23.05.2018 odbyły się zawody dwójek siatkówki plażowej. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary gimnazjalistów: Mikołaj i Oliwier oraz Michał M. i Michał J. W zawodach uczestniczyło 10 par z 5 szkół. Mikołajowi i Oliwierowi nie udało się wyjść z grupy, natomiast Michał M. i J. dotarli do finału, gdzie po ciężkim boju, przegrali 21:18. Mimo porażki w finale, nasi uczniowie awansowali do dalszego etapu, który odbędzie się w Świdnicy. Serdecznie gratulujemy Chłopakom!


I miejsce w Polsce w XVI Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

Rok temu, tuż za podium....a teraz pierwsi! Nasz czteroosobowa, ta sama drużyna po raz drugi w tym roku zwyciężyła w Nowej Rudzie. Jesienią w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Czechach i o Polsce, a teraz, 21 maja w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc. Skład naszej zwycięskiej ekipy tworzą: Jagoda, Aleksandra K., Aleksandra D. i Michał, który o włos nie został wybrany zawodnikiem- osobowością turnieju, przegrywając minimalnie dogrywkę. W zawodach wzięły udział 44 drużyny, w tym 15 w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, reprezentujących całą Polskę, w tym między innymi Warszawę, Szczecin czy Bełchatów. Uczniów do konkursu przygotował jak zwykle nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Artur Ciempa. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta kłodzki, a wśród organizatorów znaleźli się: Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Pogotowie Ratunkowe, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, GOPR, Państwowa Straż Pożarna.

Młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe oraz sprawdzić swoją wiedzę w ćwiczeniach praktycznych. Podczas przerwy strażacy oraz ratownicy medyczni pokazali w jaki sposób prowadzi się akcję ratowniczą, kiedy ludzie ulegają wypadkowi samochodowemu.

Nasza drużyna dostała w nagrodę puchar, dyplom, podręczniki anatomii i medycyny ratunkowej, apteczkę oraz możliwość uczestnictwa w dwudniowym kursie pierwszej pomocy w Górach Sowich, pod kierunkiem prof. dr hab. Juliusza Jakubaszki, prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny ratunkowej. Gratulujemy naszym młodym ratownikom, życząc dalszych sukcesów.


VI MIEJSCE W OLIMPIADZIE KRAJOZNAWCZEJ

W dniu 14 kwietnia Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Wałbrzyskiej zorganizował dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, zwanego popularnie Olimpiadą Krajoznawczą. W konkursie wzięło udział 15 drużyn. Nasza ekipa, pod wodzą Pana Artura Ciempy, w składzie: Jagoda Lech, Ola Klich i Ola Drążkiewicz zajęła VI miejsce.


Moja Mała Ojczyzna

Aleksandra Klich - uczennica klasy II gimnazjum zajęła 3 miejsce w IX edycji powiatowego konkursu Moja Mała Ojczyzna. Ola najpierw zmierzyła się z testem wiedzy o naszym regionie,a następnie rywalizowała w części ustnej konkursu z 19 innymi gimnazjalistami, którzy przygotowali wypowiedzi w języku angielskim lub niemieckim. Swoją opowieścią o wałbrzyskim Wzgórzu Gedymina, zdobyła przychylność jury i stanęła na podium. Serdecznie gratulujemy!


Być Kimś

W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy 3G wzięli udział w Gali Międzypowiatowego Konkursu "Być Kimś II 2018", która odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu. Mikołaj Matusewicz i Bartosz Zippel zostali finalistami II stopnia, a Michał Matusewicz zdobył tytuł finalisty I stopnia. Gratulujemy!!!


I MIEJSCE w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O REGIONIE WAŁBRZYSKIM

Martyna Szewczak oraz Michał Jerzyk osiągnęli ogromny sukces, zajmując I miejsce w części krasomówczej  XVII-go  Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, który odbył się w dniu 24 marca w Zespole szkół w Szczawnie-Zdroju. To nie koniec laurów dla naszych uczniów, bowiem Klaudia Bereś otrzymała wyróżnienie. W imprezie wzięło łącznie udział 36 uczniów, w tym aż 26 w kategorii szkół gimnazjalnych i VII klas szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali jeszcze Ola Klich i Jagoda Lech. Młodzież przygotował nauczyciel WOS-u i języka francuskiego Artur Ciempa.


Gala Laureatów Konkursu "Disce Puer"

Jakub Bywalec z klasy III Gimnazjum - Finalista i Laureat konkursu interdyscyplinarnego "Disce Puer" uczestniczył 21. marca w Gali Laureatów w I Liceum Ogólnokształcącym. Gratulujemy!


Liga pływacka

W dniu 20 marca odbyła się II szkolna liga pływacka. Nasi uczniowie zmagali się ze stylem klasycznym i motylkowym. Choć oba style są zdecydowanie trudniejsze technicznie i wymagają większej wytrzymałości siłowej od pływaków, Nasi uczniowie spisali się na medal. Rafał Kopać kl. IV zajął III miejsce w stylu motylkowym wśród klas 4. Natalia Żurek klasa VII zajęła podwójne III miejsce w stylu klasycznym i motylkowym. Michał Matusewicz klasa gimnazjum I miejsce w stylu klasycznym oraz II miejsce w stylu motylkowym. Wszystkim naszym pływakom serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja w Galerii smiley


Konkurs Recytatorki Pegazik w WOKu

Mamy sukces w Pegaziku!

3. marca 2018 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się miejsko-powiatowy konkurs recytatorski Pegazik. Wzięło w nim udział pięcioro naszych uczniów: Natalia Chrapek z klasy IV, Pola Borowiec i Julia Korus z klasy V oraz Michał Jerzyk z klasy II gimnazjum. Poziom jak co roku był bardzo wysoki, ale i tym razem nie przeszkodziło to naszym uczestnikom w osiągnięciu sukcesu.
I miejsce zajął Michał Jerzyk w kategorii starszej.
Wyróżnienie w kategorii kl. IV-VI dla Natalii Chrapek.
Gratulujemy zwycięzcom! A Michałowi życzymy powodzenia w III etapie konkursu, który odbędzie się w Kłodzku 27.04.2018 roku.


Finalista konkursu Disce Puer

Uczeń klasy III gimnazjum Jakub Bywalec został finalistš interdyscyplinarnego konkursu Disce Puer organizowanego w I LO w Wałbrzychu.
W finale musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami z wielu dyscyplin oraz mocnymi przeciwnikami.

Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów.


Sukces naszych siatkarzy!

Nasi chłopcy - najlepsi, wybiegli na boisko... I wywalczyli brąz w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej! W eliminacjach rozegrali świetne mecze. Do półfinałów wyszli z drugiego miejsca z grupy. Mecz półfinałowy był bardzo zacięty. W tie-breaku przegraliśmy 18:16, co pokazuje,  że chłopcy zawzięcie walczyli do końca...

Mecz finałowy o III miejsce pewnie wygraliśmy w setach 2:0. Brawo! Brawo! Brawo! Jesteśmy z Was naprawdę dumni!!!


IV miejsce w turnieju tenisa stołowego

14.12.2017 r. duet Michał Jerzyk & Michał Matusewicz z gimnazjum zajął IV miejsce w zaciętych rozgrywkach tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do stanięcia na podium zabrakło naprawdę niewiele...
Gratulujemy!


Sukcesy w II Szkolnej Lidze Pływackiej

Czas na kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów... 19 grudnia odbyła się II Szkolna Liga Pływacka. W tegorocznej pierwszej edycji pływacy mierzyli się w dwóch konkurencjach: styl dowolny oraz styl grzbietowy. Zwieńczeniem zawodów były sztafety szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Sukcesy medalowe to:

  • III miejsce w stylu dowolnym dla Rafała Kopeć z kl. IV,
  • III miejsce w stylu grzbietowym dla Tomasza Rybki z kl. VI,
  • podwójne III miejsce w stylu grzbietowym i dowolnym dla Natalii Żurek z kl.

VII Jako wisienka na torcie - niewątpliwy mistrz - Michał Matusewicz, który zajął dwa I miejsca w stylu dowolnym i grzbietowym.
Brawa! Brawa! Brawa!

Martyna Szewczak w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

Uczennica klasy III gimnazjum, Martyna Szewczak, w dniach: 23-27 listopada brała udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży w Legnicy, reprezentując Dolny Śląsk, wśród 27 uczestników z całego kraju. Martyna opowiadała o ciekawej, aczkolwiek ciężkiej pracy wałbrzyskiej grupy górskich ratowników. Oczywiście poszło jej świetnie i chociaż nie dostała się do ścisłego finału, możemy być dumni z faktu, że zaszła tak wysoko. Serdeczne gratulacje!

III miejsce dla drużyny szachowej

23 listopada nasza szachowa reprezentacja w składzie: Jakub Borkowski (kapitan), Mikołaj Matusewicz, Michał Matusewicz oraz Julia Tietianiec zajęła III miejsce w zawodach Szachów drużynowych w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Walka była zacięta, jednak... do półfinałów awansowały tylko 2 najlepsze czwórki.

Jak stwierdziła drużyna: "strategia była dobra,... ale nie wystarczająca". Nie mniej jednak cieszymy się z tego sukcesu i gratulujemy całej drużynie.

III miejsce w "Potyczkach angielsko - niemieckich"

22.11.2017 r. uczniowie: Borys Dekert i Jakub Chachelski wzięli udział w "Potyczkach angielsko - niemieckich" w Zespole Szkół Politechniczno - Energetycznych.

Chłopcy zajęli III miejsce w konkursie. Gratulacje!!!

zDolni Ślązacy...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w prestiżowym konkursie zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do kolejnego- powiatowego już etapu zDolnego Ślązaczka zakwalifikowali się: Martyna Sterenga i Jakub Niewada - język angielski, Brayan Bilski – Wabik – język niemiecki, zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty: Borys Dekert – język niemiecki, Jakub Bywalec i Bartosz Zippel – język angielski oraz Mikołaj Matusewicz – blok humanistyczny. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!!

Mamy 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Polsce i Czechach

23 października w Nowej Rudzie odbył się międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Polsce i o Czechach, w którym wzięło udział 27 szkół z całej Polski i z Czech. Głównym organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Forum Polsko-Czeskie 2017. Patronat nad wydarzeniem sprawował m.in. Arkadiusz Ignasiak – Konsul Honorowy Republiki Czeskiej we Wrocławiu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II gimnazjum: Jagoda Lech, Aleksandra Drążkiewicz, Aleksandra Klich i Michał Jerzyk, pod opieką nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i języka francuskiego Artura Ciempy.

Osiągnęliśmy ogromny sukces, zwyciężając konkurs. W nagrodę zwycięska drużyna otrzymała z rąk konsula puchar oraz nagrody rzeczowe. W planie jest także wycieczka do Zoo-Safarii w Dvur Kralove.

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje!!!

Sukces w konkursie krasomówczym!

W dniu 21 października, w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział "Ziemi Wałbrzyskie", zorganizowano eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, w których także brali udział uczniowie klasy III gimnazju: Martyna Szewczak i Michał Jerzyk, pod opieką Artura Ciempy. Odnieśliśmy wspaniały sukces, w postaci II miejsca Martyny i III miejsca Michała. Martyna będzie reprezentowała województwo dolnośląskie w ogólnopolskim finale konkursu w Legnicy.

W czołówce zwyciezców konkursu informatycznego "T@lenty informatyczne"

Dnia 25 maja 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum jak co rok, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie informatycznym „Talenty Informatyczne”. Konkurs ten organizowany jest od kilku lat przez Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu i jest jednym z najtrudniejszych konkursów informatycznych w naszym regionie.

W tym roku Gimnazjum Menadżerskie reprezentowali:
Amadeusz Czechowski, Jakub Chachelski i Borys Dekert i opiekun drużyny, nauczyciel informatyki – Krystian Machowczyk. Dwóch naszych uczniów – Amadeusz i Borys dostali się do etapu finałowego, który mieścił tylko 10 najlepszych informatyków naszego regionu. W etapie finałowym, zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami praktycznymi, gdzie trzeba było wykazać się między innymi szeroką wiedza w zakresie obsługi programów MS Office. Znaleźliśmy się w czołówce.

Amadeusz Czechowski zajął II miejsce, Borys Dekert zajął V miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych informatyków szkól gimnazjalnych naszego regionu. Gratulujemy!

IV miejsce w Polsce w Turnieju Pierwszej Pomocy

W dniu 22 maja w Nowej Rudzie odbyła się kolejna, 15-ta jubileuszowa edycja ogólnopolskiego turnieju „Pierwsza Pomoc”, w której wzięło udział 51 drużyn, w tym 21 z kategorii gimnazjalnej. Nasza drużyna w składzie: Jagoda Lech, Ola Klich, Ola Drążkiewicz oraz Michał Jerzyk uplasowała się na IV miejscu w Polsce. Do tak zwanego „pudła” zabrakło 2 punktów...Opiekę nad naszą ekipą sprawował pan Artur Ciempa.

Wielkie gratulacje dla młodych ratowników!

Konkurs biologiczny

Jaki jest domowy sposób na zgagę? Dlaczego ziemniaki przechowywane w domu czasami zielenieją? Co zrobić w przypadku użądlenia przez pszczołę? Między innymi z takimi pytaniami zmierzyli się gimnazjaliści 19 maja podczas szkolnego konkursu biologicznego „Życiowa biologia”. Najwyższy wynik uzyskał Jakub Bywalec z klasy 2G. W najlepszej trójce znaleźli się także uczniowie klasy 3G: Karolina Szczykała (II miejsce) i Amadeusz Czechowski (III miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

FINAŁ I Szkolnej Ligi Pływackiej

7 kwietnia 2017 roku odbyła się 4 - ostatnia w tym roku szkolnym - edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem ten najtrudniejszy - styl motylkowy... Dodam, iż to nie lada wyzwanie przepłynąć tzw. "delfinem" 50 m (o 100 m nie wspominając...), naszym wybrańcom się to udało! :)

Nasz pływający mistrz - Michał Matusewicz i tym razem nie odpuścił miejsca na podium! Na dystansie 50 m zajął III miejsce, natomiast na odcinku 100 m wywalczył srebro. Jego brat - Mikołaj Matusewicz w tej samej kategorii wiekowej wywalczył miejsce 9. Chłopcy z klasy I G, czyli Michał Jerzyk i Oliwier Nikiel wywalczyli kolejno miejsce 7 i 8. Trzeba zaznaczyć, iż Michał na zawodach złamał swój czas z eliminacji wewnątrzszkolnych o całe 10 s. To jego osobisty sukces!

Nie zabrakło również śmiałków wśród uczniów Szkoły Podstawowej. Nasza wierna i wytrwała Pola Rudzińska z kl. 4, która startowała w każdej edycji zdobyła miejsce 9. Przypomnę, iż Pola jest o rok młodsza od swoich rywalek, a mimo to dzielnie się z nimi zmaga! Wśród chłopców z klasy 5 Tomasz Rybka zdobył miejsce 6.

Dla uczestników tej i pozostałych edycji wielkie brawa i podziękowania za udział i zaangażowanie.

Zapraszamy do fotorelacji, którą przygotował p. Mirek Peters.

III miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

 

W dniu 9 kwietnia w Zespole Szkół nr 7 w Wałbrzychu odbyły się eliminacje powiatowe  gólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK zorganizowane przez Radę Programową ds. Młodzieży PTTK Oddziału "Ziemi Wałbrzyskiej". W imprezie wzięło udział 48 uczniów reprezentujących 7 szkół Wałbrzycha i powiatu oraz 3 koła turystyczne. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu z zakresu wiedzy turystyczno-krajoznawczej, topograficznej, zasad udzielania pierwszej pomocy i znajomości ruchu drogowego oraz samarytanka i wyznaczanie azymutu w praktyce. Naszą szkołę reprezentowali: JAGODA LECH, ALEKSANDRA KLICH i MICHAŁ JERZYK, którzy uplasowali się na TRZECIEJ pozycji, przegrywając "o włos" I i II lokatę z konkurencją. Do turnieju uczniów przygotował przewodnik sudecki, a także nauczyciel WOS-u, EDB i języka francuskiego w naszej szkole ARTUR CIEMPA.

Sukcesy w Konkursie "Logi Mix"


Wielki Sukces uczniów naszej szkoły w I Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (I Memoriał Urszuli Marciniak). Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 15 marca 2017, trójka niesamowitych uczniów z 3 klasy Szkoły Podstawowej (Filip Chojnowski, Nadia Isalska, Julia Rochde) oraz szóstka wspaniałych chłopców (Michał Jerzyk, Mikołaj Matusewicz, Jakub Borkowski, Jakub Bywalec, Amadeusz Czechowski, Aleksander Cząstkiewicz,) z Gimnazjum Menadżerskiego zakwalifikowała się do etapu finałowego rozgrywanego w niedzielę 26 marca 2027 na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. O bardzo wczesnej porze (w miniony weekend zmienialiśmy czas) wyruszyliśmy na finał konkursu, by przez trzy godziny zmagać się z łamigłówkami matematycznymi. Następnie wysłuchaliśmy wykładu popularnonaukowego prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego pt. Cienie matematyczne.

Do wielkiego finału w każdej kategorii zakwalifikowało się 10 uczestników, w tym trzech naszych uczniów z Gimnazjum Menadżerskiego Jakub Borkowski, Mikołaj Matusewicz i Aleksander Cząstkiewicz. Czekał na nich kolejny test pełen matematycznych łamigłówek o bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Jakub Borkowski zdobył 8 miejsce, Aleksander Cząstkiewicz zajął 7 miejsce, a Mikołaj Matusewicz otrzymał tytuł laureata i zajął 5 miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii gimnazjalista.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy wysokich wyników w łamaniu łamigłówek matematycznych i cieszymy się, z waszego zakręcenia na punkcie matematyki Elżbieta Trzaskowska i Dorota Balowska, koordynatorki konkursu.

Logi mix, wkręć się na Mixa............ w łamigłówki matematyczne

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę konkursu: TUTAJ

 

Konkursy i sukcesy klasy 3G

 

Uczniowie klas trzecich chętnie biorą udział w konkursach, które dają im możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, ale też przygotowanie do egzaminów i bliskiej już rekrutacji do szkół średnich.

W tym roku w interdyscyplinarnym konkursie DISCE PUER organizowanym w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu wzięło udział pięcioro naszych uczniów. KAROLINA SZCZYKAŁA I PATRYK LECH zostali finalistami tego konkursu.

Natomiast w prestiżowym Międzypowiatowym Konkursie BYĆ KIMŚ II, organizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym sukces odniosło czworo naszych uczniów: AMADEUSZ CZECHOWSKI został wyróżniony tytułem finalisty II stopnia, KAROLINA SZCZYKAŁA finalistki I stopnia, zaś ANNA KIEROŃ I ALEKSANDER CZĄSTKIEWICZ otrzymali tytuł Laureata.

Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z nich dumni i życzymy im samych sukcesów na zbliżającym się egzaminie gimnazjalnym oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej. 

 

II miejsce Michała Jerzyka w Powiatowym Konkursie

Moja Mała Ojczyzna

 
   W dniu 28 marca odbyła się VIII edycja powiatowo-miejskiego konkursu „Moja Mała Ojczyzna”, którego organizatorami byli: Zespół Szkół nr 1 w Wałbrzychu oraz Stowarzyszenie Niemiecko-Polskich Prawników Wałbrzych-Marburg. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników reprezentujących 7 szkół powiatu wałbrzyskiego. W pierwszej części konkursu młodzież miała za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące historii, geografii i aktualności społeczno-kulturalnych naszego regionu. Następnie uczestnicy opowiadali o walorach turystyczno-krajoznawczych swojej „małej ojczyzny” w języku angielskim. Jedna osoba mówiła zaś po niemiecku. 
 
   Z naszej szkoły w konkursie wystartował Michał Jerzyk z I klasy gimnazjum, osiągając bardzo duży sukces w postaci II miejsca. Michała przygotowali  nauczyciele: Ewa Stramel i Artur Ciempa. Wielkie gratulacje !!!
 
 

VI miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim

 
Martyna Szewczak oraz Michał Jerzyk wzięli udział w XVI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, który odbył się w dniu 25 marca w Zespole szkół w Szczawnie-Zdroju. W imprezie wzięło łącznie udział 25 uczniów. Martyna i Michał zajęli ex aequo VI miejsce. Opiekunem młodzieży był pan Artur Ciempa.

 

Złoto dla trójek siatkarskich!

Wielki, niepodważalny i fenomenalny sukces naszych siatkarzy, którzy zajęli I miejsce w rozgrywkach gimnazjalnych Trójek siatkarskich.
Chłopcy: Michał Matusewicz ( kl. II G), Michał Jerzyk (kl. I G), Jakub Ratajczyk (kl. III G) oraz Mikołaj Matusewicz (kl. II G) pod okiem p. Tomasza Botwiny w pełni zasłużenie zdobyli ZŁOTE medale, zostawiając w tyle przeciwników ze szkół PG 12, PG 9 i PG 11.


Wielkie gratulacje, jesteśmy z Was bardzo dumni!!! 

 

Konkurs recytatorski "Pegazik"

Dnia 18. marca 2017r. w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego odbył się konkurs recytatorski Pegazik. W kategorii klas 4-6 naszą szkołę wyśmienicie reprezentowały Pola Rudzińska  kl. IV,  Julia Korus kl. IV i Pola Borowiec. W kategorii klas Gimnazjalnych teksty recytowali :Jagoda Lech , Michał Jerzyk i Mikołaj Matusewicz.

W konkursie wzięło udział pięćdziesięciu recytatorów. Michał Jerzyk zajął w konkursie 3 miejsce. W aktorski sposób
recytował wiersz i fragment prozy. Gratulujemy ! Jerzy Łazewski- aktor, reżyser, pedagog ,Absolwent Wydziału
Aktorskiego Państwowej Szkoły Teatralnej w Warszawie mawia, że ...recytacja  nie jest automatycznym odtwarzaniem zapamiętanego tekstu, ale sztuką sceniczną, która daje uczniowi rzadką w procesie dydaktycznym szansę artystycznej wypowiedzi, pozwalającą  wyrazić jego najgłębsze niepokoje, pragnienia czy obawy. Dlatego  też warto wykorzystać potencjał emocjonalny drzemiący w naszych podopiecznych i zachęcić ich do tego typu działalności.

Kolejne sukcesy naszych pływaków!

W piątek 10.03.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem pływacy mierzyli się ze stylem klasycznym (żaba). Mimo, iż okres zachorowań mocno ograniczył  frekwencję naszej drużyny, to możemy pochwalić się kolejnymi "małymi" i wielkimi sukcesami.
 
Zacznijmy od tego największego - podwójne złoto, które wywalczył dla nas Michał Matusewicz ( kl. 2 G) na dystansie 50 m i 100 m. Po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie pokonać obecnie trenujących pływaków. Tym samym zdobył 20 pkt w startach indywidualnych. Na dystansie 100 m dobry start zaliczył również Mikołaj Matusewicz (kl. 2 G), który zajął VII miejsce, co dało nam kolejne 4 pkt w klasyfikacji międzyszkolnej. Natomiast na dystansie 50 m był 8, zdobywając 3 pkt.
 
Wśród gimnazjalistów warto wyróżnić również Michała Jerzyka i Oliwiera Nikiela z kl. 1 G, którzy zajęli kolejno IX i X miejsce, co dało łącznie 7 pkt. Dodatkowo po 1 punkcie dobyli Bartosz Zippel i Jakub Bywalec z kl. 2 G.
 
Niestety zabrakło nam tym razem dziewcząt z Gimnazjum. W związku z tym, aby nie tracić punktów za start sztafety gimnazjalistów, do sztafetowej czwórki zaangażowaliśmy Martynę Sterengę z klasy 5. Mimo udziału dużo młodszej koleżanki nasza sztafeta w składzie: Michał Matusewicz, Mikołaj Matusewicz, Michał Jerzyk i wspomniana
Martyna Sterenga świetnie się spisała i ku zdziwieniu wielu osób nie zajęli ostatniego miejsca (niestety nie znamy jeszcze dokładnych wyników).
 
Należy nadmienić, iż Martyna Sterenga w starcie indywidualnym na dystansie 50 m zajęła V miejsce, zdobywając tym samym aż 7 pkt. Natomiast Jakub Niewada z kl. 6, który zajął miejsce VI zdobył 6 pkt, a Pola Rudzińska z kl. IV uplasowała się na miejscu X, co przyniosło kolejne 2 pkt.
 
Bardzo żałujemy, iż zabrakło Tomasza Rybki z kl. V (choroba), który za pewne swoim startem indywidualnym wywalczyłby sporo punktów i zasiliłby sztafetę Szkoły Podstawowej.
 
Niemniej jednak to był świetny start, który przyniósł sporo punktów dla naszej szkoły. W kwietniu ostatnia edycja tegorocznej Ligi - ta najtrudniejsza, bowiem uczniowie zmierzą się ze style motylkowym. Mamy nadzieję, że i tym
razem drużyna pływacka odniesie kolejne sukcesy. Już teraz życzymy powodzenia i gratulujemy dotychczasowych sukcesów. 
 

Alfik Matematyczny

23 listopada2016r. uczniowie Zespołu Szkół Fundacji SGM-K uczestniczyli w  XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.
43 uczniów podjęło intelektualne wyzwanie, zmierzając się z 30 zadaniowym testem (z podziałem na kategorie wiekowe), rozwijającym samodzielne, twórcze myślenie, samodyscyplinę oraz wyobraźnię i logiczne kojarzenie faktów.
Dotarły do Nas wyniki konkursu, szczególnie gratulujemy Michałowi Jerzyk z klasy 1 gimnazjum, który zajął 19 miejsce w województwie otrzymując dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS 2017.  Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymali Jakub Oględzki z klasy 2 szkoły podstawowej oraz Michał Bywalec uczeń klasy 5 szkoły podstawowej. Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku zdobyła Inka Dmytrasz uczennica
klasy 2 szkoły podstawowej.


Gratulujemy!

 

Konkurs recytatorski

10. lutego 2017 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie M. Kowalska, E. Milczarek. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. 4-6 i I-III gimnazjum . Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze i fragmenty prozy były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Oto wyniki w Szkole Podstawowej:


I MIEJSCE JULIA KORUS
II MIEJSCE POLA RUDZIŃSKA
III MIEJSCE POLA BOROWIEC
IV MIEJSCE MATEUSZ KMIECIK
WYRÓŻNIENIA:
MIŁOSZ DYBIEC, KACPER OŚCIŁOWSKI, JAKUB NIEWADA
KATEGORIA GIMNAZJUM
I MIEJSCE MICHAŁ JERZYK
II MIEJSCE JAGODA LECH
III MIEJSCE MIKOŁAJ MATUSEWICZ
WYRÓŻNIENIE: PATRYK LECH
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wysokich wyników w  kolejnych etapach konkursu.

Konkurs ten skłonił mnie do pewnych refleksji, którymi chciałybyśmy się podzielić. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka,
upowszechniają kulturę słowa, umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi formami literackimi. Czytanie poezji jest bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju osobowości każdego człowieka. Poezja bowiem oddziałuje na nasze myśli, uczucia, emocje zachowanie, rozwija wrażliwość na piękno języka. Ponadto z całą pewnością rozwija nie tylko zainteresowania, ale też poszerza horyzonty myślowe, daje możliwość zrozumienia innych ludzi, a przez to otaczającego świata.
Należy  zatem zauważyć, że  doświadczenia zdobyte przez dzieci młodzież w obcowaniu z poezją zaowocują w przyszłości pewnym
obyciem literackim, przygotują ucznia do odbioru dojrzalszej literatury i innych form sztuki.


M. Kowalska (nauczyciel polonista)

2 edycja I Szkolnej Ligi Plywackiej

13 stycznia odbyła się druga edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem uczniowie mierzyli się w stylu grzbietowym.
Nasza reprezentacja ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowała się na przyzwoitym poziomie.
Największy sukces odniósł Michał Matusewicz (kl. II G), który tym razem w startach indywidualnych na dystansie 50 m zajął 2 miejsce (od pierwszego miejsca dzieliły go setne sekundy). Natomiast po świetnym starcie na dystansie 100 m wywalczył złoto - I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym samym zdążył nas już przyzwyczaić do sowich zwycięskich krążków - nie możemy się zatem doczekać startów Michała w 3 edycji.
Bardzo dobry start zaliczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej, przede wszystkim: Martyna Sterenga (kl. V), która zajęła 5 miejsce oraz Tomasz Rybka (kl. V), który zajął miejsce 4. Martyna, Tomek oraz Pola Rudzińska i Jakub Niewada wywalczyli również 5 miejsce w sztafecie.
Podsumowując - 2 edycja była naprawdę udana, przyniosła nam kolejne - liczne punkty w międzyszkolnej rywalizacji.
10 marca wybieramy się na 3 edycję - tym razem będzie to styl klasyczny. Już teraz życzymy powodzenia naszym pływakom i gratulujemy sukcesów w
dotychczasowych startach.


Kolejny sukces w konkursie „T@lenty informatyczne”

Dnia 25 maja 2016r. w Zespole Szkół Politechnicznych „ENERGETYK” odbyła się kolejna edycja konkursu „T@lenty informatyczne”. To prestiżowy konkurs, w którym co rok nasi uczniowie biorąc udział zajmują wysokie miejsca, dostając się do etapu finałowego. W tym roku uczeń naszego Gimnazjum – Amadeusz Czechowski zajął II miejsce w finałowym etapie tego konkursu, uplasował się tym samym na II miejscu wśród 10 najlepszych informatyków powiatu wałbrzyskiego. Serdecznie gratulujemy tak wysokiego wyniku i życzymy podobnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

  


Moja Mała Ojczyzna

W dniu 8 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu odbyła się VI edycja miejsko-powiatowego konkursu "Moja Mała Ojczyzna", nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Wałbrzycha. W imprezie wzięło udział 13 uczestników reprezentujących 5 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Wałbrzycha i powiatu. Zadaniem uczniów było napisanie testu turystyczno-krajoznawczego na temat regionu wałbrzyskiego oraz opowiedzenie w języku angielskim o walorach swojej małej ojczyzny. Z "Menadżera" w konkursie wzięły udział uczennice klasy III: Katarzyna Kujawa i Wiktoria Leszek pod opieką nauczyciela języka francuskiego, a zarazem przewodnika sudeckiego Artura Ciempy. Kasia osiągnęła bardzo duży sukces zajmując drugie miejsce w konkursie, zaś Wiktoria czwarte. Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.

 


Być Kimś

"Być Kimś" to konkurs interdyscyplinarny organizowany przez II LO w Wałbrzychu, kierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum. Nasi uczniowie zdobyli w tym konkursie następujące wyróżnienia:

laureatka: Katarzyna Kujawa

finalistka I stopnia: Wiktoria Leszek

finaliści II stopnia: Anna Dwornik, Szymon Chrzanowski.

Rozdanie dyplomów odbyło się w dniu 4.04.2016 r. w II LO w Wałbrzychu, Serdecznie gratulujemy!


II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym "Samorząd Terytorialny w systemie politycznym Polski"

W dniu 1. kwietnia br. odbył się etap finałowy II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym "Samorząd Terytorialny w systemie politycznym Polski"  zorganizowanego przez  III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu. Wśród wyróżnionych uczniów znalazły się uczennice naszej szkoły:

Wiktoria Leszek -  laureatka (III miejsce),

Katarzyna Kujawa i Martyna Borczyk - finalistki.

Rozdanie nagród odbyło się w Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu.

 


Disce Puer 

Disce Puer to konkurs interdyscyplinarny, organizowany przez I LO w Wałbrzychu dla uczniów klas trzecich gimnazjum. W tym roku szkolnym reprezentowało nas pięcioro uczniów, spośród nich dwie uczennice zostały wyróżnione: Katarzyna Kujawa tytułem laureata, zaś Wiktoria Leszek tytułem finalisty. Drużynowo nasza szkoła zajęła 6, miejsce. Gratulujemy nagrodzonym!


Konkurs literacki „W kręgu fantasy”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu oraz Gimnazjum nr 29 zaprosiły dolnośląskich gimnazjalistów do udziału w konkursie literackim pt. „W kręgu fantasy”. Konkurs honorowym patronatem objęli: prof. dr hab. Jolanta Ługowska, kierownik Zakładu Literatury Ludowej, Popularnej i Dziecięcej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz dr Marek Pustowaruk.

Możliwości literatury fantasy i wartość najciekawszych dokonań w jej obrębie wynikają z kreacyjnej potęgi wyobraźni poddanej intelektualnej, logicznej dyscyplinie. Jest dzięki temu literaturą wielkich, twórczych szans, ale stawia też przed piszącymi wysokie wymagania i nakłada na nich dużą odpowiedzialność.

Miło nam donieść, że Aleksandra Chmielińska, uczennica klasy II naszego gimnazjum, została wyróżniona w tym konkursie. Jej opowiadanie znalazło uznanie jury wśród prawie 40 prac uczniów z całego Dolnego Śląska.

Gratulujemy sukcesu!


Mały Poliglota

Uczennica klasy 2G, Karolina Szczykała, zakwalifikowała się do finału konkursu językowego "Mały Poliglota".  Konkurs obejmował znajomość języka angielskiego, drugiego wybranego języka oraz języka fikcyjnego w części pisemnejCzęść ustna obejmie język angielski i drugi wybrany język obcy. Zwycięstwo gwarantuje udział w konkursie "Szczęśliwa Dwunastka" w przyszłym roku, w którym nagrodą jest zwolnienie z egzaminu wstępnego do klasy dwujęzycznej w I LO. Trzymamy kciuki!

 


Laureatka w konkursie językowym "Szczęśliwa Dwunastka"

Zeszłoroczni laureaci konkursu "Mały Poliglota" stanęli do walki o tytuł laureata i nagrody w konkursie "Szczęśliwa Dwunastka" - wśród dwunastu uczestników drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum - Katrzyna Kujawa, zdobywając 89 punktów. Siódme miejsce, a także tytuł finalisty zdobyła Wiktoria Leszek. Nagrodą jest zwolnienie z egzaminu wstępnego do klasy dwujęzycznej w I LO w Wałbrzychu. Serdecznie gratulujemy!


 

Alfik Matematyczny

25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jest się czym pochwalić. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 62 tysiące uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 442 laureatów. Najlepszy wynik w gimnazjum osiągnął uczeń klasy 2G Amadeusz Czechowski (130 miejsce w województwie), który w ramach nagrody weźmie udział 9 marca br. w konkursie Maks matematyczny. Taką samą nagrodę otrzymał Michał Jerzyk z kl. VI (113 miejsce w województwie w swojej kategorii). Dyplomy za dobry wynik uzyskali: Julia Rhode z kl. II SP oraz Jakub Niewada z kl. V. Gratulujemy!


 

Finał konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista

Wiktoria Leszek z klasy III gimnazjum zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z zakresu historia i wiedza o społeczeństwie.
Gratulujemy Wiktorii tytułu finalisty tego prestiżowego konkursu:)


 

zDolny Ślązak Gimnazjalista

Serdecznie gratulujemy Amadeuszowi Czechowskiemu, uczniowi klasy 2G, który zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista w bloku przyrodniczym oraz Wiktorii Leszek z kl. 3G, która odniosła taki sukces w bloku humanistycznym.

Mamy również wyniki z bloku językowego. Aż trzy osoby zakwlifikowały się do dalszego etapu z języka angielskiego: Katarzyna Kujawa, Wiktoria Leszek z kl. 3 oraz Karolina Szczykała z kl. 2.

Trzymamyu kciuki za naszych uczniów w etapie powiatowym.


 

Nasi partnerzy: