Kompetencje bez tajemnic. Rozwijanie kompetencji to nie czary!

Zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER uczestniczył ,30 listopada 2018r. w Warszawie , w warsztatach metodycznych  Jak tworzyć ciekawe zadania, które umożliwią efektywną naukę,  w poszukiwaniu  nowych, mądrzejszych rozwiązań metodycznych, odchodzących od zdefiniowanej drogi uczenia się.
Celem warsztatów było zastąpienie typowych zamkniętych zadań - zadaniami otwartymi , umożliwiającymi ich wykorzystanie w szerszych, życiowych kontekstach.
Uczestnicy szkolenia rozważali,  jakie zadania przekładają się na efektywną naukę oraz jak je tworzyć, aby skutkowały efektywnym zapamiętywaniem i budowały motywację do nauki.

Warsztaty prowadził szwajcarski nauczyciel i metodyk - Daniel Hunziker , przy współudziale Marzeny Żylińskiej - zajmującej się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji.

Anioł Hospicjum dla Pani dyrektor Ewy Piątek

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz piąty przyznało Anioły Hospicjum. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 30 października w Sali Maksymiliana w Zamku Książ. Statuetki przyznawane były za działalność w następujących grupach: szkoły, lekarze, biskupi i księża, gminy, firmy oraz osoby prywatne.

Wspieranie Wałbrzyskiego Hospicjum jest ważnym aspektem w pracy Szkoły, a otrzymane wyróżnienie z pewnością motywuje do dalszej pracy. Gratulujemy!

08.02.2016

Szkolenie z metodologii CLIL

17 grudnia Dominika Bartosiewicz, Marta Lupa-Wyszowska oraz Karolina Wolsztyniak poprowadziły szkolenie z zakresu metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), którą to wiedzę nabyły podczas szkoleń w International Study Programmes w Cheltenham. Podczas szkolenia zostały zaprezentowane ćwiczenia i zabawy przydatne nie tylko podczas nauczania dwujęzycznego, ale  każdego przedmiotu.

10.12.2015

Anioł Hospicjum - największe wyróżnienie za wolontariat uczniów

W dniu 21.10.2015r. Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz trzeci zorganizowało uroczyste wręczenie Aniołów Hospicjum, tym wszystkim którzy w znaczny sposób przyczynili się do wspierania działalności hospicyjnej. Dyrektor Ewa Piątek otrzymała Anioła w podziękowaniu dla naszej Szkoły za coroczną akcję Świąteczny Podarunek, podczas której każda klasa przygotowuje prezenty dla potrzebujących rodzin, będących pod opieką hospicjum. Jest to wyjątkowa lekcja pokory, empatii i dużego serca otwartego na pomoc drugiemu człowiekowi. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem podchodzą corocznie do tej akcji. Z chęcią odwiedzają podopiecznych hospicjum.

30.08.2015

Erasmus Plus

Nasza szkoła jako jedna z sześciu na Dolnym Śląsku i jedyna w Wałbrzychu otrzymała w roku 2015r. dofinansowanie z programu Unii Europejskiej Erasmus Plus. Grant został przeznaczony na sfinansowanie szkoleń z zakresu nauczania dwujęzycznego metodą CLIL. Szkolenia odbyły się w International Study Programmes z siedzibą w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Pierwsze z nich, poświęcone metodologii CLIL i współpracy między nauczycielami odbyło się w lipcu, a uczestniczyła w nim Marta Lupa-Wyszowska, nauczycielka j. angielskiego. Kolejne, z zakresu nauczania przedmiotów humanistycznych, odbyło się we wrześniu, uczestniczyła w nich anglistka - Karolina Wolsztyniak. W ostatnim, poświęconym przedmiotom ścisłym, Dominika Bartosiewicz, nauczycielka biologii, chemii i matematyki.

Na zdjęciu p. Marta Lupa z wykładowcami: Dr Dianą Hicks i z Mannym Vazquezem.

02.03.2015

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie

„Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian
w polskim systemie edukacji”

współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szkoła otrzymała sprzęt komputerowy oraz możliwość korzystania z platformy edukacyjnej Fronter,
który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu
Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

E-szkoła
02.03.2015

Talent masz w swoich rękach

Talent masz w swoich rękach - Program Unijny