ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13
03.12.2018

Kompetencje bez tajemnic. Rozwijanie kompetencji to nie czary!

Zespół nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER uczestniczył ,30 listopada 2018r. w Warszawie , w warsztatach metodycznych  Jak tworzyć ciekawe zadania, które umożliwią efektywną naukę,  w poszukiwaniu  nowych, mądrzejszych rozwiązań metodycznych, odchodzących od zdefiniowanej drogi uczenia się.
Celem warsztatów było zastąpienie typowych zamkniętych zadań - zadaniami otwartymi , umożliwiającymi ich wykorzystanie w szerszych, życiowych kontekstach.
Uczestnicy szkolenia rozważali,  jakie zadania przekładają się na efektywną naukę oraz jak je tworzyć, aby skutkowały efektywnym zapamiętywaniem i budowały motywację do nauki.

Warsztaty prowadził szwajcarski nauczyciel i metodyk - Daniel Hunziker , przy współudziale Marzeny Żylińskiej - zajmującej się metodyką, neurodydaktyką oraz twórczym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji.

13.11.2017

Anioł Hospicjum dla Pani dyrektor Ewy Piątek

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz piąty przyznało Anioły Hospicjum. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 30 października w Sali Maksymiliana w Zamku Książ. Statuetki przyznawane były za działalność w następujących grupach: szkoły, lekarze, biskupi i księża, gminy, firmy oraz osoby prywatne.

Wspieranie Wałbrzyskiego Hospicjum jest ważnym aspektem w pracy Szkoły, a otrzymane wyróżnienie z pewnością motywuje do dalszej pracy. Gratulujemy!

08.02.2016

Szkolenie z metodologii CLIL

17 grudnia Dominika Bartosiewicz, Marta Lupa-Wyszowska oraz Karolina Wolsztyniak poprowadziły szkolenie z zakresu metodologii CLIL (Content and Language Integrated Learning), którą to wiedzę nabyły podczas szkoleń w International Study Programmes w Cheltenham. Podczas szkolenia zostały zaprezentowane ćwiczenia i zabawy przydatne nie tylko podczas nauczania dwujęzycznego, ale  każdego przedmiotu.

 

10.12.2015

Anioł Hospicjum - największe wyróżnienie za wolontariat uczniów

W dniu 21.10.2015r. Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu po raz trzeci zorganizowało uroczyste wręczenie Aniołów Hospicjum, tym wszystkim którzy w znaczny sposób przyczynili się do wspierania działalności hospicyjnej. Dyrektor Ewa Piątek otrzymała Anioła w podziękowaniu dla naszej Szkoły za coroczną akcję Świąteczny Podarunek, podczas której każda klasa przygotowuje prezenty dla potrzebujących rodzin, będących pod opieką hospicjum. Jest to wyjątkowa lekcja pokory, empatii i dużego serca otwartego na pomoc drugiemu człowiekowi. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem podchodzą corocznie do tej akcji. Z chęcią odwiedzają podopiecznych hospicjum.

  


 

30.08.2015

Erasmus Plus

Nasza szkoła jako jedna z sześciu na Dolnym Śląsku i jedyna w Wałbrzychu otrzymała w roku 2015r. dofinansowanie z programu Unii Europejskiej Erasmus Plus. Grant został przeznaczony na sfinansowanie szkoleń z zakresu nauczania dwujęzycznego metodą CLIL. Szkolenia odbyły się w International Study Programmes z siedzibą w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Pierwsze z nich, poświęcone metodologii CLIL i współpracy między nauczycielami odbyło się w lipcu, a uczestniczyła w nim Marta Lupa-Wyszowska, nauczycielka j. angielskiego. Kolejne, z zakresu nauczania przedmiotów humanistycznych, odbyło się we wrześniu, uczestniczyła w nich anglistka - Karolina Wolsztyniak. W ostatnim, poświęconym przedmiotom ścisłym, Dominika Bartosiewicz, nauczycielka biologii, chemii i matematyki.

Na zdjęciu p. Marta Lupa z wykładowcami: Dr Dianą Hicks i z Mannym Vazquezem.

 


 

02.03.2015

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie 

„Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian
w polskim systemie edukacji”

współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Szkoła otrzymała sprzęt komputerowy oraz możliwość korzystania z platformy edukacyjnej Fronter,
który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu
Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 
dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
 

 

E-szkoła
02.03.2015

więcej »


Talent masz w swoich rękach
02.03.2015

Talent masz w swoich rękach - Program Unijny

więcej »


Owoce w szkole
02.03.2015

"Owoce w szkole"

więcej »


Termomodernizacja budynku szkoły
02.03.2015

Termomodernizacja budynku szkoły

więcej »

Nasi partnerzy: