#RazemNaŚwieta
20.12.2019

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji wolontariusze zadbali o potrzeby rodzin będących pod opieką Wałbrzyskiego Hospicjum, przygotowali „Świąteczny Podarunek”, wsparli I Charytatywny Biegu Mikołajkowy przygotowując loterię fantową. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szpitala opieki paliatywnej. Wszystkim chorym i samotnym podopiecznym lokalnego hospicjum osobiście przekazali kartki i życzenia bożonarodzeniowe. W ramach akcji „Wylosuj Anioła” napisali pełne optymizmu kartki dla dzieci leczonych onkologicznie. Nie zapomnieli również o czworonogach, organizując zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, jak również loterię fantową na szkolnym kiermaszu ratując sytuację zwierząt. Dzięki licznym charytatywnym akcjom uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.