ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Pasowanie na przedszkolaka
20.11.2018

Dzień 26 pazdziernika pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Marzyciele i Tropiciele. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania i przedstawienia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez grupy starszaków Zdobywcy i Odkrywcy – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci
obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Następnie Panie Marta i Magda dokonały uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania i upominek.

Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę "Jestem sobie przedszkolaczek”.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie zatańczyli w kole taniec woogi boogi

Uroczystość ta pozwoliła.  nauczycielkom i dzieciom zintegrować się.
Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego w przedszkolu.


 --> WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII <--

 

« powrót

Nasi partnerzy: