Jasełka 2018
28.12.2018

Dnia 21 grudnia odbyły się Jasełka pt." Wigilijna ulica" wg scenariusza Danuty Kowalskiej. Piosenką pt. "Jadą sanie dziś drogą" uczniowie kl. 3 przywitali wszystkich zgromadzonych, a wśród nich Panią Dyrektor Ewę Piątek i ks. Czesława Studennego.

Jasełka zawierały trzy odsłony: pierwsza to ulica, gdzie reporter Mateusz Kmiecik przeprowadzał wywiad z napotkanymi przechodniami i pytał, czym są dla nich Święta Bożego Narodzenia. Rozmawiał z biznesmenami, nastolatkami, starszymi paniami, rodziną wracającą z zakupów, przypadkowego przechodnia. W podsumowaniu stwierdził, że biznesmen w ogóle nie wiedział, że są święta, dziewczyny ograniczyły święta do prezentów i czasu wolnego, starsze panie mówiły o przebaczeniu, dzieleniu się i wspólnym spędzaniu czasu. Ale dzieciak był rewelacyjny mówiąc, ..."Święta są bardzo ważne. To przecież urodziny Jezusa, a Maryja, Jego Mama - dała Go nam i On teraz przychodzi do naszych serc i naszych domów, i żebyśmy o tym nie zapomnieli śpiewamy kolędy, rozmawiamy..." Reporter zadał pytanie - Ciekawe,... co miałaby do powiedzenia sama Święta Rodzina.

W drugiej odsłonie pojawiła się Maryja, Józef i Dzieciątko, byli pasterze i królowie.
Kamerzysta i reporter towarzyszyli bohaterom prowadząc dialogi na przemian z  piosenki. Uczniowie z kl. 6 zaśpiewali piosenkę "Był pastuszek bosy", uczniowie z kl. 4b "Cieszmy się i pod niebiosy", Marysia Rybczyńska "Idzie na ziemię Jezusek sam", Anastazja z kl.4a "Mały Jezu", a grupa dziewcząt "Nad Betlejem w ciemną noc".
Na skrzypcach grała Pani Katarzyna Bazela, a na keyboardzie Aleksandra Kołkowska.

Odsłona trzecia rozpoczęła się deklamacją Kornelii z kl.7 podczas której na scenę weszli wszyscy aktorzy z zapalonymi świecami. Malwina  z kl.7 odczytywała opisy różnych przykładów np. "Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym- jest Boże Narodzenie itp.

Na zakończenie zaśpiewano kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze". Rafał Kopeć złożył wszystkim życzenia świąteczne, Pani Dyrektor podziękowała aktorom, a Ksiądz Proboszcz uwrażliwił obecnych, aby nie zagubić Jezusa w swoim życiu.

Uczniowie z klas młodszych zaśpiewali z pokazywaniem piosenkę "Wołek i osiołek - dzieciątko w żłóbeczku".
W Jasełkach wzięło udział 25 aktorów, a piosenki wykonywały całe klasy oraz soliści.

Zapraszamy po więcej zdjęć do naszej GALERII!