Jesteśmy EKO!
18.09.2020

Jesteśmy EKO-zakręceni, dlatego też w ramach Akcji Sprzątanie Świata – Polska, ale i codziennej edukacji ekologicznej uczniowie klas I-III uczestniczyli w tym tygodniu w różnorakich warsztatach. Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu przeprowadzili dla uczniów klas I warsztaty ekologiczne, podczas których najmłodsi uczniowie poznali zasady prawidłowej segregacji śmieci. Dowiedzieli się także na czym polega proces kompostowania oraz zastanawiali się, w jaki sposób można zmniejszyć ilość produkowanych przez nas odpadów.

Kolejnym elementem  była edukacyjna wycieczka do Leśnictwa w Bojanowicach, gdzie uczniowie w szkółce leśnej poznawali różne gatunki drzew, uczyli się, jak z ziarenka wyrasta ogromne drzewo, a także poszukiwali mieszkańców okolicznych lasów.

Każdy z tych emocjonujących dni zakończony był małym upominkiem dla uczestników, który mogli wykonać samodzielnie. Zobaczcie w galerii uczniów EKO-zakręconych kolorowe shopperki i przepiękne brzozowe podstawki!

Kalendarz wydarzeń - wrzesień 2020

Narodowe Czytanie w klasach młodszych
08.09.2020

Czytać (a nawet słuchać) każdy może! Nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego znaleźli dla swoich uczniów alternatywę dla „Balladyny” Juliusza Słowackiego, tak aby i najmłodsi mogli wziąć czynny udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W ramach akcji uczniowie klas I-III wysłuchali lektury Juliusza Słowackiego „O Janku co psom szył buty". Tak krótka bajka stała się idealnym pretekstem do sprawdzenia przez nich, czy potrafią władać igłą i nitką nie gorzej od tytułowego bohatera! W efekcie w szkole na każdym kroku można znaleźć piękne, kolorowe i zasznurowane buty!

Zobaczcie sami nasze dzieła!

Zapraszamy do naszej GALERII

Zajęcia z robotyki oraz programowania
11.07.2020

W czwartek, 9 lipca 2020r. grupa wakacyjna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z robotyki oraz programowania.  Wybraliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w roku szkolnym takie zajęcia odbywają się cyklicznie. Tam, podczas pierwszej części zajęć poznawaliśmy budowę i zasadę działania naszego szkolnego robota Lego Mindstorms EV3.  Za pomocą specjalnie zbudowanego pilota uczyliśmy się sterować jego pracą. Jednak robot – wyposażony w odpowiednie sensory wiedział, kiedy ma się zatrzymać, gdy napotka przeszkodę lub gdy skończy się podłoże, po którym go prowadziliśmy. Podczas drugiej części zajęć, po raz pierwszy zasiedliśmy przed konsolami do programowania Scratch 2. Tu uczyliśmy się, jak programować obiekty w grze komputerowej, aby ich ruch sterowany był z klawiatury komputera. Dowiedzieliśmy się nieco o osiach X i Y a także o kierunkach ruchu plus i minus w komputerze. Te niezwykle interesujące zajęcia wprowadziły nas w świat programistyki, który - jak się okazało, może być wspaniałą przygodą na wakacyjne dni.
Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk

Kartki dla medyka
07.04.2020

„Kartka dla Medyka” to ogólnopolska akcja, która polega na stworzeniu kartki z podziękowaniami dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych za ich trudną pracę. Uczniowie klas I-III bardzo intensywnie się zaangażowali w to zadanie. Ich małe serduszka są bardzo wdzięczne wszystkim pracownikom służby zdrowia.

Zapraszamy do naszej Galerii! :)