Kalendarz wydarzeń - wrzesień 2020

Narodowe Czytanie w klasach młodszych
08.09.2020

Czytać (a nawet słuchać) każdy może! Nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego znaleźli dla swoich uczniów alternatywę dla „Balladyny” Juliusza Słowackiego, tak aby i najmłodsi mogli wziąć czynny udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W ramach akcji uczniowie klas I-III wysłuchali lektury Juliusza Słowackiego „O Janku co psom szył buty". Tak krótka bajka stała się idealnym pretekstem do sprawdzenia przez nich, czy potrafią władać igłą i nitką nie gorzej od tytułowego bohatera! W efekcie w szkole na każdym kroku można znaleźć piękne, kolorowe i zasznurowane buty!

Zobaczcie sami nasze dzieła!

Zapraszamy do naszej GALERII

Zajęcia z robotyki oraz programowania
11.07.2020

W czwartek, 9 lipca 2020r. grupa wakacyjna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z robotyki oraz programowania.  Wybraliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w roku szkolnym takie zajęcia odbywają się cyklicznie. Tam, podczas pierwszej części zajęć poznawaliśmy budowę i zasadę działania naszego szkolnego robota Lego Mindstorms EV3.  Za pomocą specjalnie zbudowanego pilota uczyliśmy się sterować jego pracą. Jednak robot – wyposażony w odpowiednie sensory wiedział, kiedy ma się zatrzymać, gdy napotka przeszkodę lub gdy skończy się podłoże, po którym go prowadziliśmy. Podczas drugiej części zajęć, po raz pierwszy zasiedliśmy przed konsolami do programowania Scratch 2. Tu uczyliśmy się, jak programować obiekty w grze komputerowej, aby ich ruch sterowany był z klawiatury komputera. Dowiedzieliśmy się nieco o osiach X i Y a także o kierunkach ruchu plus i minus w komputerze. Te niezwykle interesujące zajęcia wprowadziły nas w świat programistyki, który - jak się okazało, może być wspaniałą przygodą na wakacyjne dni.
Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk

Kartki dla medyka
07.04.2020

„Kartka dla Medyka” to ogólnopolska akcja, która polega na stworzeniu kartki z podziękowaniami dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych za ich trudną pracę. Uczniowie klas I-III bardzo intensywnie się zaangażowali w to zadanie. Ich małe serduszka są bardzo wdzięczne wszystkim pracownikom służby zdrowia.

Zapraszamy do naszej Galerii! :)

Odkrywamy urokliwe miejsca w Polsce - czyli podróże po mapie drugoklasistów
30.03.2020

Zapraszamy do naszej GALERII :)

Wiosno przybądź !! Uczniowie klasy drugiej przywołują wiosnę

Nauczanie na ekranie
18.03.2020

Wyruszamy w kosmos
03.03.2020

"Wyruszamy w kosmos" to projekt interdyscyplinarny w klasie 2b. Łączy edukację komputerową, polonistyczną, przyrodniczą, plastyczno-techniczną i matematyczną. Na początek uczniowie samodzielnie wyszukali informacje w Internecie na temat wybranej planety, przygotowali notatkę. Następnie wykonali modele planet i Układ Słoneczny. Jest to również odpowiedni moment na wprowadzenie tabliczki mnożenia.

Sudoku na matematyce
15.01.2020

Na podsumowanie tematu związanego z figurami geometrycznymi, uczniowie klasy 2 tworzą grę matematyczną Sudoku. Bo logiczne myślenie w matematyce to podstawa.

#RazemNaŚwieta
20.12.2019

Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym roku szkolnym, w odpowiedzi na zaproszenie Pana Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”.

Celem przedsięwzięcia jest niesienie pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji wolontariusze zadbali o potrzeby rodzin będących pod opieką Wałbrzyskiego Hospicjum, przygotowali „Świąteczny Podarunek”, wsparli I Charytatywny Biegu Mikołajkowy przygotowując loterię fantową. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostały przekazane na potrzeby szpitala opieki paliatywnej. Wszystkim chorym i samotnym podopiecznym lokalnego hospicjum osobiście przekazali kartki i życzenia bożonarodzeniowe. W ramach akcji „Wylosuj Anioła” napisali pełne optymizmu kartki dla dzieci leczonych onkologicznie. Nie zapomnieli również o czworonogach, organizując zbiórkę darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt, jak również loterię fantową na szkolnym kiermaszu ratując sytuację zwierząt. Dzięki licznym charytatywnym akcjom uczniowie dostrzegają potrzeby i problemy innych.

...
9 10 11 »