Przenosimy idiomy do moodle!
18.11.2020

Szach mat! - wyniki konkursu
13.11.2020

W czwartek 29 października kilkunastu uczniów z naszej szkoły brało udział w Internetowym konkursie szachowym SzachMaks. Była to już IV edycja tego konkursu, ale w tym roku po raz pierwszy jako oficjalne Mistrzostwa Polski w rozwiązywaniu zadań szachowych juniorów.

Zadaniem konkursowym uczestników było samodzielne rozwiązywanie 24 zadań szachowych w określonym czasie.
Z naszej szkoły udział wzięło 13 uczniów oraz nauczyciel szachów.

Z uczniów najlepsze wyniki osiągnęli:

w kategorii szkół podstawowych klasy II:
- Wojciech Kaczmarski – 11 miejsce na Dolnym Śląsku i 123 miejsce w Polsce

w kategorii szkół podstawowych klasy III:
- Nikodem Gwizdała – 7 miejsce na Dolnym Śląsku i 33 miejsce w Polsce
- Piotr Picek – 9 miejsce na Dolnym Śląsku i 44 miejsce w Polsce
- Nikodem Brajer – 11 miejsce na Dolnym Śląsku i 52 miejsce w Polsce
- Milena Witoń – 14 miejsce na Dolnym Śląsku i 63 miejsce w Polsce

w kategorii szkół podstawowych klasy IV:
- Karol Rudnik – 6 miejsce na Dolnym Śląsku i 55 w Polsce

W kategorii dla nauczycieli gry w szachy Artur Adamek zajął 13 miejsce w Polsce.

Łącznie w IV edycji konkursu SzachMaks wzięło udział 717 uczniów z około 160 szkół.

Gratulujemy serdecznie naszym najmłodszym Adeptom szachów!

14.10.2020

14 października w naszej szkole był zupełnie wyjątkowy. Oprócz Dnia Edukacji Narodowej, z okazji którego nasi uczniowie przygotowali dla nas fantastyczne niespodzianki, świętowaliśmy również szkolny Dzień Samorządności. W ten dzień to uczniowie sprawowali rządy w naszej szkole. To oni prowadzili zajęcia na tematy, które ich interesowały.

Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć czegoś więcej na temat języka, jakim komunikują się z nami psy, czy nauczyć się piłkarskich trików i poznać wiele innych ciekawych zagadnień.

Zwieńczeniem tego dnia była uroczysta akademia, w czasie której uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”. W czasie pasowania na uczniów pierwszoroczniacy musieli przejść wymagający test, który przygotowali dla nich starsi koledzy z klasy II. Sprawdzali oni, czy kandydaci posiadają odpowiednie umiejętności i cechy, aby stać się kolejnym rocznikiem „Cleverków”. Naszym nowym, szkolnym Przyjaciołom życzymy samych sukcesów w czasie ich edukacyjnych przygód!

Zajrzyjcie do naszej galerii po więcej zdjęć z tej doniosłej uroczystości!

Klasy czytają z klasą
29.09.2020

Uczniowie klas I-III w roku szkolnym 2020/2012 uczestniczyć będą w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym  wspierającym rozwój czytelnictwa „Czytamy lekturki spod chmurki”. Projekt ma na celu przede wszystkim rozbudzać u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, a także zachęcać rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem. W ramach projektu w najmłodszych klasach powstały już kąciki czytelnicze, uczniowie poznali bohaterów projektu i wykonali swoje lekturniki, które towarzyszyć im będą podczas fascynujących podróży w świat kolejnych książek!

Jak wyglądały przygotowania do wzięcia udziału w projekcie? Sprawdźcie w galerii!

Europejski Dzień Języków
26.09.2020

26.09.2020r. obchodziliśmy międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła również włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, aby zachęcić wszystkich do nauki języków obcych i aby propagować zalety różnorodności językowej. Najmłodsi uczniowie w tym dniu uczyli się powitania aż w 10 różnych językach, rozpoznawali flagi innych krajów, poznawali charakterystyczne potrawy oraz interesujące miejsca. Nauki przez zabawę nie było końca, gdyż na zakończenie "Podróży po świecie" uczniowie tańczyli układ do piosenki "Gangnam Style", która połączyła ludzi na całym świecie!

Fotorelację z obchodów Europejskiego Dnia Języków znajdziecie w galerii!

1 2 3 »