Wyświetl aktualności od: do:

Zajęcia z robotyki oraz programowania
11.07.2020

W czwartek, 9 lipca 2020r. grupa wakacyjna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z robotyki oraz programowania.  Wybraliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w roku szkolnym takie zajęcia odbywają się cyklicznie. Tam, podczas pierwszej części zajęć poznawaliśmy budowę i zasadę działania naszego szkolnego robota Lego Mindstorms EV3.  Za pomocą specjalnie zbudowanego pilota uczyliśmy się sterować jego pracą. Jednak robot – wyposażony w odpowiednie sensory wiedział, kiedy ma się zatrzymać, gdy napotka przeszkodę lub gdy skończy się podłoże, po którym go prowadziliśmy. Podczas drugiej części zajęć, po raz pierwszy zasiedliśmy przed konsolami do programowania Scratch 2. Tu uczyliśmy się, jak programować obiekty w grze komputerowej, aby ich ruch sterowany był z klawiatury komputera. Dowiedzieliśmy się nieco o osiach X i Y a także o kierunkach ruchu plus i minus w komputerze. Te niezwykle interesujące zajęcia wprowadziły nas w świat programistyki, który - jak się okazało, może być wspaniałą przygodą na wakacyjne dni.
Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk

Życzenia dla hospicjum
09.04.2020

W tym roku nasi wolontariusze nie mieli możliwości, aby osobiście złożyć życzenia wielkanocne pracownikom i podopiecznym Wałbrzyskiego Hospicjum, pracownikom Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu oraz pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu, dlatego wysłali wirtualną kartkę...

Nauczanie na ekranie
18.03.2020

Podzespoły jednostki centralnej komputera na informatyce
06.03.2020

Dnia 3 marca 2020r. na zajęciach z informatyki, uczniowie klasy czwartej poznawali budowę wewnętrzną jednostki centralnej komputera stacjonarnego. Podczas zajęć warsztatowych poznali takie elementy jak: płyta główna, procesor, kości pamięci operacyjnej RAM a także karty rozszerzeń: graficzną, sieciową i dźwiękową.

Po raz pierwszy zajrzeli do wnętrza magazynu danych komputera - dysku twardego. Następnie samodzielnie montowali poszczególne podzespoły w odpowiednich gniazdach płyty głównej. Okazało się, że osadzenie mózgu komputera w gnieździe „Socket” wymaga sporej precyzji a podczas montażu elementów pamięci RAM – uwzględnienia miejsca zabezpieczenia kierunkowego. Poznanie wnętrza komputera, z którym mamy do czynienia na co dzień, było dla nas niesamowitą przygodą.

Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk.

Więcej zdjęć w naszej GALERII

Gra dydaktyczna
06.03.2020

Uczniowie klasy VI tworzyli gry dydaktyczne na podstawie lektury Marcina Szczygielskiego pt. "Czarny Młyn". Zamiast kartkówki z treści sprawdzali swoją znajomość lektury poprzez gry planszowe. Redagowali instrukcję, pytania, zadania ruchowe, kalambury.