16.12.2019

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. W tym dniu w przedszkolu panowała podniosła i pełna tajemniczości atmosfera. Słychać było w każdej sali słowa piosenki: To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty. To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty.

Tam pod ziemią
06.12.2019

Dnia 27.11.2019r. odwiedzili nas niecodzienni goście – górnicy. Dzięki panom górnikom poznaliśmy sekrety pracy pod ziemią, mogliśmy bliżej przyjrzeć się górniczym sprzętom. Panowie omówili elementy stroju górniczego oraz wyjaśnili ich symbolikę. Zaznajomili przedszkolaków z górniczym legendami i opowieściami (w tym z legendą o św. Barbarze i św. Kindze oraz opowieścią o Skarbniku – dobrym duchu kopalni).

05.12.2019

29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były Andrzejki. Przedszkolaki różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: za pomocą monet rzucanych do wody, serduszek z imionami, kolorowych karteczek, butów ustawianych w rzędzie. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku.

Dzień pluszowego misia
03.12.2019

Nasz najlepszy przyjaciel, który zna nasze radości, smutki i najskrytsze tajemnice - pluszowy miś, obchodził 25 listopada swój światowy dzień. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ze swoimi misiami, aby bawić się, świętować i uczyć. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Zobaczcie sami.

Squash w przedszkolu
20.11.2019

20.11 2019 to był aktywny dzień, gdyż przedszkolaki brały udział w zajęciach squasha, które poprowadził Pan Damian z #squashclubwalbrzych. Trzeba przyznać, iż jest to świetna dyscyplina, która umożliwia szybką poprawę kondycji fizycznej, koordynację ruchową, refleks i wydolność organizmu. Zatem warto pomyśleć, by zapisać dzieci na takie zajęcia.

Dzień Jeża
18.11.2019

Dzień Jeża. Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Nasze przedszkolaki ten dzień świętowały 12.11.2019r. Dzieci dowiedziały się jak wygląda jeż, czym się żywi i gdzie mieszka. Aby  bardziej poznać zwyczaje tego zwierzątka przedszkolaki  naśladowały jeże podczas licznych zabaw ruchowych.

Pasowanie na przedszkolaka

Siatkówka w przedszkolu
10.11.2019

6.11.2019r. gościliśmy w przedszkolu wesołą brygadę (w składzie Moofie, Janek Gawryś, Marcin Dereń i Fabian Kurzawiński) z MKS Aqua Zdrój Wałbrzych. Dziękujemy organizatorom za masę ciekawych zajęć, promienny uśmiech dzieci podczas zabawy i super spędzony czas. Liczymy na następne  spotkanie. Mamy nadzieję, że udało się rozbudzić pasje związana ze sportem, i zachęcić naszych podopiecznych do aktywnego spędzania czasu.

Bal jesieni
04.11.2019

31.10.2019 nasze przedszkolaki bawiły się na "Balu Jesieni". Wszystkie dzieci ochoczo wzięły w nim udział. Muzyka radośnie grała i do tańca dzieci oraz wychowawczynie zagrzewała. Dzieci przebrane w kolorowe, jesienne stroje zaprezentowały umiejętności taneczne przy dźwiękach piosenek o tematyce jesiennej. Podczas wesołych konkursów miały okazję wykazać się wiadomościami zdobytymi w toku zajęć.

W Teatrze Lalki i Aktora
28.10.2019

Wyjście przedszkolaków na Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. "Podwórko zaginionych zabawek" w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Piękna historia o marzeniach, miłości, przyjaźni i wsparciu, które dają dużo siły by działać.

...
8 9 10 »