16.12.2019

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu czerwono i ,,mikołajkowo”. W tym dniu w przedszkolu panowała podniosła i pełna tajemniczości atmosfera. Słychać było w każdej sali słowa piosenki: To Mikołaj, to Mikołaj, to Mikołaj święty. To Mikołaj, to Mikołaj niesie nam prezenty.

Tam pod ziemią
06.12.2019

Dnia 27.11.2019r. odwiedzili nas niecodzienni goście – górnicy. Dzięki panom górnikom poznaliśmy sekrety pracy pod ziemią, mogliśmy bliżej przyjrzeć się górniczym sprzętom. Panowie omówili elementy stroju górniczego oraz wyjaśnili ich symbolikę. Zaznajomili przedszkolaków z górniczym legendami i opowieściami (w tym z legendą o św. Barbarze i św. Kindze oraz opowieścią o Skarbniku – dobrym duchu kopalni).

05.12.2019

29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były Andrzejki. Przedszkolaki różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość: za pomocą monet rzucanych do wody, serduszek z imionami, kolorowych karteczek, butów ustawianych w rzędzie. Nie zabrakło również tradycyjnego lania wosku.

Dzień pluszowego misia
03.12.2019

Nasz najlepszy przyjaciel, który zna nasze radości, smutki i najskrytsze tajemnice - pluszowy miś, obchodził 25 listopada swój światowy dzień. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola ze swoimi misiami, aby bawić się, świętować i uczyć. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Zobaczcie sami.

Squash w przedszkolu
20.11.2019

20.11 2019 to był aktywny dzień, gdyż przedszkolaki brały udział w zajęciach squasha, które poprowadził Pan Damian z #squashclubwalbrzych. Trzeba przyznać, iż jest to świetna dyscyplina, która umożliwia szybką poprawę kondycji fizycznej, koordynację ruchową, refleks i wydolność organizmu. Zatem warto pomyśleć, by zapisać dzieci na takie zajęcia.