Przenosimy idiomy do moodle!
18.11.2020

CodeWeek 2020
06.11.2020

W tym roku szkolnym również podjęliśmy wyzwanie zdobycia certyfikatów szkoły kodowania, w ramach projektu informatycznego „Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020”. W dniach 13 -  15 października, uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki realizowali temat „Kodowanie w języku hipertekstowym HTML”. Pomimo dużego stopnia trudności, uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.   W dniach 17 - 19 października, uczniowie  realizowali temat "Programowanie aplikacji w środowisku programistycznym C++". Podczas zajęć,  poznawali podstawowe komendy języka programowania C++, następnie w konsoli DEV C++ programowali i kompilowali przykładowe programy z wykorzystaniem poznanych kodów źródłowych. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie, również nie należały do najłatwiejszych. Jednak wysiłek przyniósł im spore umiejętności kodowania i programowania, w dziedzinie informatyki. Po raz drugi nasza szkoła zdobyła certyfikaty uczestnictwa w programie projektu „Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020”. Mamy nadzieję na zdobycie takich certyfikatów również w przyszłej edycji projektu, do czego już niebawem rozpoczniemy przygotowania.
Zajęcia realizował szkolny koordynator projektu, nauczyciel informatyki - mgr Krystian Machowczyk.

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2020
06.10.2020

W dniach 10 - 25 października 2020r. nasza szkoła weźmie udział w wydarzeniu pod nazwą  „Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020”.

Jest to inicjatywa, w ramach której propagujemy w całej Europie kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie, kodowanie  oraz inne działania związane z technologią komputerową. Do udziału w tym przedsięwzięciu,  zgłosiliśmy się  po raz drugi. Warto podkreślić, że już w ubiegłym roku nasza szkoła zdobyła certyfikat „Szkoły Kodowania CodeWeek 2019”. W tym roku powtórzymy ten sukces.

Realizatorem działań w ramach tej akcji jest nauczyciel informatyki – Krystian Machowczyk, który na swoich lekcjach w szkole poprowadzi szereg zajęć związanych z kodowaniem i programowaniem.

Więcej o wydarzeniu Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020:

Zgłoszenie naszej szkoły do udziału w CodeWeek 2020:

Europejski Dzień Języków
26.09.2020

26.09.2020r. obchodziliśmy międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła również włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, aby zachęcić wszystkich do nauki języków obcych i aby propagować zalety różnorodności językowej. W tym roku ten dzień wyglądał nieco inaczej, niż do tej pory. Klasy 5 i 6 wzięły udział w projekcje wymiany listów z innymi szkołami z Europy. Uczniowie pisali dwujęzyczne listy (polsko-angielskie), przedstawiając w nich siebie. Zaś klasy 7 i 8 miały okazję tego dnia połączyć się z zaprzyjaźnionymi uczniami mieszkającymi i uczącymi się za granicą, z którymi podczas small talków szlifowali język angielski.

Fotorelację z obchodów Europejskiego Dnia Języków znajdziecie w galerii!

Wyprawy małe i duże
19.09.2020

Piątek 19.09.2020r. upłynął w naszej szkole pod hasłem: "Hej ho, hej ho, do lasu by się szło!" W tym dniu uczniowie klas IV - VIII wybrali się na wycieczki leśno-górskie w ramach corocznej akcji "Sprzątnie Świata". Klasy IV i V wybrały się na Ptasią Kopę, gdzie pośród licznych kamieni i głazów poszukiwały borowików i podgrzybków. Ciekawe, czy w głazach, które są śladem granicy zasięgu lodowca udało im się znaleźć jakieś skarby z okresu plejstocenu?

Klasy VI wraz z opiekunami przeczesywały lasy, po których niegdyś spacerowała sama Księżna Daisy! Tam, pośród drzew uczniowie rozwijali swoją świadomość ekologiczną i mieli okazję wykorzystać wiedzę matematyczną, geograficzną i przyrodniczą w praktyce, obliczając m.in. wiek drzewa z a pomocą taśmy krawieckiej! Nie do wiary, ale najstarsze znalezione przez uczniów drzewo miało 164 lata!

Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce na Chełmiec. Podczas wyprawy poznali geografię terenu - masywu Chełmca oraz rozwiązali wiele zagadek biologicznych. Mieli okazję wejść na wieżę widokową i podziwiać pasma Sudetów aż po Karkonosze. Znaleźli również czas na wspólne pieczenie kiełbasek.

1 2 3 »