Kalendarz wydarzeń - wrzesień 2020

Narodowe Czytanie 2020
07.09.2020

W tym roku już po raz dziewiąty cała Polska uczestniczyła we wspólnym czytaniu wybitnego polskiego dzieła. Tym razem klasyką polskiej literatury romantyzmu, czytaną przez wszystkich w ramach akcji, była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym projekcie!

Uczniowie klas VI, podczas zajęć języka polskiego zapoznali się z treścią ,,Balladyny”, a następnie opracowali ,,lekturę na wieszaku”.

Brzmi niemożliwie? Nie dla naszych uczniów!

Szóstoklasiści wspólnie sporządzili notatkę biograficzną Juliusza Słowackiego, określili czas i miejsce akcji utworu. Dokonali również charakterystyki głównych bohaterów, stworzyli plan wydarzeń, wyeksponowali symboliczne przedmioty oraz wypisywali najciekawsze wg nich cytaty z książki. Dodatkowo wykonali to wszystko w bardzo kolorowej i jakże ciekawej formie graficznej i przestrzennej. Wszystkie informacje zmieścili na wieszakach!
Trzeba przyznać, że burzliwe losy bohaterów wywołały w nich wiele emocji!

Zajęcia z robotyki oraz programowania
11.07.2020

W czwartek, 9 lipca 2020r. grupa wakacyjna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z robotyki oraz programowania.  Wybraliśmy się do pracowni komputerowej, gdzie w roku szkolnym takie zajęcia odbywają się cyklicznie. Tam, podczas pierwszej części zajęć poznawaliśmy budowę i zasadę działania naszego szkolnego robota Lego Mindstorms EV3.  Za pomocą specjalnie zbudowanego pilota uczyliśmy się sterować jego pracą. Jednak robot – wyposażony w odpowiednie sensory wiedział, kiedy ma się zatrzymać, gdy napotka przeszkodę lub gdy skończy się podłoże, po którym go prowadziliśmy. Podczas drugiej części zajęć, po raz pierwszy zasiedliśmy przed konsolami do programowania Scratch 2. Tu uczyliśmy się, jak programować obiekty w grze komputerowej, aby ich ruch sterowany był z klawiatury komputera. Dowiedzieliśmy się nieco o osiach X i Y a także o kierunkach ruchu plus i minus w komputerze. Te niezwykle interesujące zajęcia wprowadziły nas w świat programistyki, który - jak się okazało, może być wspaniałą przygodą na wakacyjne dni.
Zajęcia przygotował i prowadził nauczyciel – Krystian Machowczyk

Życzenia dla hospicjum
09.04.2020

W tym roku nasi wolontariusze nie mieli możliwości, aby osobiście złożyć życzenia wielkanocne pracownikom i podopiecznym Wałbrzyskiego Hospicjum, pracownikom Schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu oraz pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu, dlatego wysłali wirtualną kartkę...