ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

Wyprawy małe i duże
19.09.2020

Piątek 19.09.2020r. upłynął w naszej szkole pod hasłem: "Hej ho, hej ho, do lasu by się szło!" W tym dniu uczniowie klas IV - VIII wybrali się na wycieczki leśno-górskie w ramach corocznej akcji "Sprzątnie Świata". Klasy IV i V wybrały się na Ptasią Kopę, gdzie pośród licznych kamieni i głazów poszukiwały borowików i podgrzybków. Ciekawe, czy w głazach, które są śladem granicy zasięgu lodowca udało im się znaleźć jakieś skarby z okresu plejstocenu?

Klasy VI wraz z opiekunami przeczesywały lasy, po których niegdyś spacerowała sama Księżna Daisy! Tam, pośród drzew uczniowie rozwijali swoją świadomość ekologiczną i mieli okazję wykorzystać wiedzę matematyczną, geograficzną i przyrodniczą w praktyce, obliczając m.in. wiek drzewa z a pomocą taśmy krawieckiej! Nie do wiary, ale najstarsze znalezione przez uczniów drzewo miało 164 lata!

Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w wycieczce na Chełmiec. Podczas wyprawy poznali geografię terenu - masywu Chełmca oraz rozwiązali wiele zagadek biologicznych. Mieli okazję wejść na wieżę widokową i podziwiać pasma Sudetów aż po Karkonosze. Znaleźli również czas na wspólne pieczenie kiełbasek.

Całą fotorelację z wojaży naszych uczniów zajdziecie oczywiście w galerii uczniów EKO-zakręconych! TUTAJ

« powrót

Nasi partnerzy: