CodeWeek 2020
06.11.2020

W tym roku szkolnym również podjęliśmy wyzwanie zdobycia certyfikatów szkoły kodowania, w ramach projektu informatycznego „Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020”. W dniach 13 -  15 października, uczniowie naszej szkoły na lekcjach informatyki realizowali temat „Kodowanie w języku hipertekstowym HTML”. Pomimo dużego stopnia trudności, uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem doskonale.   W dniach 17 - 19 października, uczniowie  realizowali temat "Programowanie aplikacji w środowisku programistycznym C++". Podczas zajęć,  poznawali podstawowe komendy języka programowania C++, następnie w konsoli DEV C++ programowali i kompilowali przykładowe programy z wykorzystaniem poznanych kodów źródłowych. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie, również nie należały do najłatwiejszych. Jednak wysiłek przyniósł im spore umiejętności kodowania i programowania, w dziedzinie informatyki. Po raz drugi nasza szkoła zdobyła certyfikaty uczestnictwa w programie projektu „Europejski Tydzień Kodowania  –  CodeWeek 2020”. Mamy nadzieję na zdobycie takich certyfikatów również w przyszłej edycji projektu, do czego już niebawem rozpoczniemy przygotowania.
Zajęcia realizował szkolny koordynator projektu, nauczyciel informatyki - mgr Krystian Machowczyk.