ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

II miejsce w konkursie w ramach programu "Śniadanie Daje Moc"

8. edycja programu „Śniadanie Daje Moc” dobiegła już końca. Miło mi poinformować, że Nasz Szkolny Klub Śniadanie Daje Moc zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż z działań Klubu i obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc, pozyskując tym samym nagrodę pieniężną dla szkoły na działania edukacyjne. Udział w programie był dla nas wspaniałą okazją do pracy metodą projektu i pokazania innym naszych metod pracy. W ramach cyklicznych zajęć uczniowie klas I-III utrwalili wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania, wyrobili prawidłowe nawyki żywieniowe, a podczas wspólnie zorganizowanego 8 listopada Dnia Śniadanie Daje Moc, poznali sposoby higienicznego i bezpiecznego przygotowywania posiłków. Dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie. Zwycięski film zamieszczony jest na facebooku i stronie szkoły.Wyzwanie Victorii 24.11.2018

24.11.2018 w Aqua Zdroju w Wałbrzychu odbył się Patriotyczny Turniej Rodzinny „Wyzwanie Victorii”. Pośród uczniów sześciu szkół podstawowych biorących udział w turnieju nie zabrakło również reprezentantów Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”. Turniej odbywał się na największym dmuchanym torze przeszkód w Europie. Konkurencje na poszczególnych arenach wymagały od uczestników sprawności fizycznej, świetnej orientacji przestrzennej, logicznego myślenia oraz pracy grupowej. Ostatnią konkurencją turnieju był quiz historyczny. Uczniowie Naszej Szkoły zdobyli 3 miejsce. Gratulujemy !!!!


Cambridge Young Learners

Po raz kolejny uczniowie klas I-III kończą rok szkolny podejściem do egzaminu Cambridge Young Learners. 19 maja na egzamin we Wrocławiu organizowany przez British Council stawili się Anna Janczyło z klasy IIIa oraz Jan Zieliński z klasy II.  Oboje zdawali ostatni poziom egzaminu: Flyers. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


Majówka z Karolami


Za nami „Majówka z Karolami” – Charlesem Dickensem i Karlem Mayem. 17 maja 2018 roku gościliśmy dwie niepubliczne szkoły podstawowe: Społeczną Szkołę Podstawową ze Świdnicy oraz Szkołę 707 z Karpacza - stałych bywalców naszych Majówek. W programie było niezwykle barwne przedstawienie - Indianie, Oliver Twist, taniec i śpiew, a to wszystko przygotowane przez klasę V. Mieliśmy również okazję obejrzeć wystawę o naszych dwóch Karolach oraz wziąć udział w nauce tańców indiańskich i malowaniu twarzy. Najważniejszym punktem programu był oczywiście konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego dla klas II i III szkoły podstawowej. Zwycięzcami konkursu zostali:

Konkurs języka angielskiego klasa II:
1 miejsce Maria Arcimowicz Szkoła 707
2 miejsce Jan Zieliński Szkoła Podstawowa „CLEVER”
3 miejsce Dawid Krzywania Szkoła 707

Konkurs języka angielskiego klasa III:
1 miejsce Antonina Wesołowicz Szkoła Podstawowa „CLEVER”
2 miejsce Anna Janczyło Szkoła Podstawowa „CLEVER”
3 miejsce Lena Świerkowska Szkoła Podstawowa „CLEVER”

Konkurs języka niemieckiego klasa II:
1 miejsce Liwia Trziszka Szkoła Podstawowa „CLEVER”
2 miejsce Kaja Grzebna Szkoła Podstawowa „CLEVER”
3 miejsce Dominika Kowalska Szkoła 707

Konkurs języka niemieckiego klasa III:
1 miejsce Hubert Krzeczkowski Społeczna Szkoła Podstawowa ze Świdnicy
2 miejsce Inka Dmytrasz Szkoła Podstawowa „CLEVER”
3 miejsce Szymon Tarsa Szkoła Podstawowa „CLEVER”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Rozstrzygnięcie konkursu "Dziecięce Szopki 2017" - nagrody dla Zuzanny i Ilony


W Powiatowym Konkursie Twórczości Dziecięcej „Dziecięce Szopki 2017” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną- Centrum Kultury w Boguszowie- Gorcach wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły:

  • Raquel Osika, kl.I
  • Maksymilian Sosiński, kl.I
  • Weronika Drzewiecka, kl.IIIb
  • Ilona Tomaske, kl.IIIb
  • Wiktoria Cynar, kl. IIIb
  • Zuzanna Marciniak, kl. VI

Spośród 60 prac uczniów Boguszowa- Gorc, Wałbrzycha, Walimia i Witkowa jury nagrodziło szopki wykonane przez uczennice Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. W kategorii szkoła podstawowa III miejsce zajęła uczennica klasy VI Zuzanna Marciniak, a Ilona Tomaske z klasy IIIb otrzymała wyróżnienieze.

Gratulujemy!


Konkurs plastyczny "Barwy jesieni"

 

Co zrobić , by zatrzymać „złotą” jesień na dłużej? Uczniowie Klas I – III, co roku zachwycają się jej urokiem i zamykają jej wspomnienie w pracach plastycznych wywołując zachwyt otoczenia. Tegorocznymi laureatami konkursu plastycznego „Barwy jesieni ” zostali:

W kategorii uczniów klas I:

Miejsce I – Wojciech Strzelczyk

Miejsce II – Karolina Bęben

Miejsce III – Kaja Sokołowska

Wyróżnienie – Antoni Niewada

W kategorii uczniów klas II:

Miejsce I – Liwia Trziszka

Miejsce II – Dawid Ciochoń

Miejsce III – Kaja Grzebna

Wyróżnienie – Jakub Marczyk

W kategorii uczniów klas III:

Miejsce I – Helena Pelesz

Miejsce II – Szymon Tarsa

Miejsce III – Inka Dmytrasz

Wyróżnienie – Barbara Ławniczak

Gratulujemy sukcesów i talentu. Życzymy dalszych osiągnięć.

Organizatorzy


Konkurs "Spelling Bee Contest"

W listopadzie klasy III SP brały udział w konkursie literowania w języku angielskim "Spelling Bee Contest". Uczniowie literowali angielskie słówka w etapie klasowym i międzyklasowym. W etapie międzyklasowym miejsce I zdobyła Wiktoria Cynar z IIIB, miejsce II Marta Pedyńska z IIIA, a miejsce III Jakub Oględzki z IIIA. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy.


Majówka w Londynie i Berlinie

18 maja w Zespole Szkół Fundacji SGM-K odbyła się IV edycja konkursu językowego dla szkół niepublicznych "Majówka...". Po Szekspirze, Sherlocku Holmesie i Księżnej Daisy przyszedł czas na odwiedziny w dwóch europejskich stolicach: Londynie i Berlinie. Podczas przedstawienia przygotowanego tradycyjnie już przez klasę V uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze zabytki tych miast. O ich historii i najważniejszych postaciach z nimi związanych dowiedzieli się z wystawy oraz podczas przygotowanych gier i zabaw prowadzonych przez klasę VI.

Przypomnę, że konkurs był organizowany dla klas II i III szkoły podstawowej, a uczniowie mogli rywalizować w dwóch kategoriach: język angielski i język niemiecki.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria: język angielski

Klasa II

I miejsce - Ryszard Bielasik (Szkoła 707 z Karpacza)

II miejsce - Sandra Czochara (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha)

III miejsce - Cecylia Kobel (Szkoła 707 z Karpacza)

Klasa III

I miejsce - Michalina Lebiedziejewska (Szkoła 707 z Karpacza)

II miejsce - Wiktoria Paliwoda (Szkoła 707 z Karpacza)

III miejsce - Sebastian Juchimiuk (Szkoła Społeczna ze Świdnicy)

 

Kategoria: język niemiecki

Klasa II

I miejsce - Jakub Oględzki (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha)

II miejsce - Bartosz Brania (Szkoła Społeczna ze Świdnicy)

III miejsce - Oliwia Konieczny (Szkoła Społeczna ze Świdnicy), Inka Dmytrasz (Zespół Szkół Fundacji SGM-K z Wałbrzycha)

Klasa III

I miejsce - Laura Gillmaier (Szkoła Społeczna ze Świdnicy)

II miejsce - Julia Rohde (Zespół Szkół Fundacji SGM-K)

III miejsce - Tymon Kowalczyk (Szkoła Społeczna ze Świdnicy)

Konkurs Piosenki Dziecięcej "Mały Artysta"

 

W dniu 5 kwietnia2017 r. w ZSMK odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej Mały Artysta. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1- 3 Szkoły Podstawowej Fundacji. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w wybranym przez siebie repertuarze, zarówno indywidualnie jaki i w zespole.

I miejsce zajęła Natalia Chrapek z klasy III. Na II miejscu uplasowały się Nadia Isalska z klasy III i Marta Pedyńska z klasy II a. Trzecie miejsce przyznano Liwii Trziszce z klasy I.

Jury przyznało również wyróżnienie dla Oliwii Kieraś z klasy 2 b.

Gratulujemy.

Sukcesy w Konkursie "Logi Mix"


Wielki Sukces uczniów naszej szkoły w I Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (I Memoriał Urszuli Marciniak). Te otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane są przez Fundację Matematyków Wrocławskich, Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak - szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków.

Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 15 marca 2017, trójka niesamowitych uczniów z 3 klasy Szkoły Podstawowej (Filip Chojnowski, Nadia Isalska, Julia Rochde) oraz szóstka wspaniałych chłopców (Michał Jerzyk, Mikołaj Matusewicz, Jakub Borkowski, Jakub Bywalec, Amadeusz Czechowski, Aleksander Cząstkiewicz,) z Gimnazjum Menadżerskiego zakwalifikowała się do etapu finałowego rozgrywanego w niedzielę 26 marca 2027 na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego. O bardzo wczesnej porze (w miniony weekend zmienialiśmy czas) wyruszyliśmy na finał konkursu, by przez trzy godziny zmagać się z łamigłówkami matematycznymi. Następnie wysłuchaliśmy wykładu popularnonaukowego prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego pt. Cienie matematyczne.

Do wielkiego finału w każdej kategorii zakwalifikowało się 10 uczestników, w tym trzech naszych uczniów z Gimnazjum Menadżerskiego Jakub Borkowski, Mikołaj Matusewicz i Aleksander Cząstkiewicz. Czekał na nich kolejny test pełen matematycznych łamigłówek o bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie Jakub Borkowski zdobył 8 miejsce, Aleksander Cząstkiewicz zajął 7 miejsce, a Mikołaj Matusewicz otrzymał tytuł laureata i zajął 5 miejsce na Dolnym Śląsku w kategorii gimnazjalista.

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy wysokich wyników w łamaniu łamigłówek matematycznych i cieszymy się, z waszego zakręcenia na punkcie matematyki Elżbieta Trzaskowska i Dorota Balowska, koordynatorki konkursu.

Logi mix, wkręć się na Mixa............ w łamigłówki matematyczne

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę konkursu: TUTAJ

Alfik Matematyczny

 

23 listopada2016r. uczniowie Zespołu Szkół Fundacji SGM-K uczestniczyli w  XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.
43 uczniów podjęło intelektualne wyzwanie, zmierzając się z 30 zadaniowym testem (z podziałem na kategorie wiekowe), rozwijającym samodzielne, twórcze myślenie, samodyscyplinę oraz wyobraźnię i logiczne kojarzenie faktów.
Dotarły do Nas wyniki konkursu, szczególnie gratulujemy Michałowi Jerzyk z klasy 1 gimnazjum, który zajął 19 miejsce w województwie otrzymując dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS 2017.  Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymali Jakub Oględzki z klasy 2 szkoły podstawowej oraz Michał Bywalec uczeń klasy 5 szkoły podstawowej. Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku zdobyła Inka Dmytrasz uczennica
klasy 2 szkoły podstawowej.


Gratulujemy!

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOJA BOŻONARODZENIOWA SZOPKA

Podczas Jasełek 21 i 22 grudnia 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. W kategorii klas I- VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I-III Gimnazjum,  szopka klasowa-laureatami zostały następujące klasy: I miejsce- klasa IV SP, II miejsce- klasa V SP, III miejsce- klasa III SP, W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej , szopka wykonana indywidualnie
zostali nagrodzeni następujący uczniowie: I miejsce- Amelia Rucińska, klasa III, II miejsce- Barbara Kamińska, klasa III, III miejsce- Maja Korus, klasa II a, Wyróżnienie (za szczególną symbolikę i wykonanie szopki wyłącznie z surowców wtórnych)- Tomasz Piorun, klasa II a, Dyplom za udział w konkursie otrzymała Wiktoria Cynar, klasa II b, W kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej, szopka wykonana indywidualnie lub w parach zostali nagrodzeni następujący uczniowie: I miejsce- Szymon Koper, klasa V, II miejsce- Milena Chojnacka, klasa IV i Malwina Chojnacka, klasa V, ( praca w parach),

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! A nam wszystkim życzymy, aby najpiękniejszym miejscem Narodzenia Bożego Syna stało się nasze serce.

Konkurs "Mały Artysta"

W dniu 25 maja 2016 r. w naszej szkole już po raz czwarty odbył się  Konkurs Piosenki Dziecięcej "Mały Artysta". W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Jak co roku  dzieci prezentowały swoje zdolności muzyczne w ulubionych i wybranych przez siebie piosenkach. Repertuar dostosowany był do wieku i możliwości wykonawczych młodych wokalistów. W tym roku po raz pierwszy była również możliwość przygotowania piosenki anglojęzycznej.
 
Wyniki konkursu:
 
Miejsce 1: Magdalena Załęcka z klasy 3b.
Miejsce 2: Barbara Kamińska i Nadia Isalska z klasy 2.
Miejsce 3: Marta Pedyńska z klasy 1a i zespół wokalny z klasy 3a w składzie:  Oliwia Bednarek, Liliana Brown i Julia Korus.
 
Serdecznie gratulujemy.
 
 

 

Ogólnopolski konkurs ZUCH

W marcu uczniowie z klas I – III uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Zuch organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej. Treść sprawdzianów konkursu Zuch uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Najlepszy wynik  w tej kategorii osiągnęły: Wiktoria Pyda z klasy Ibuzyskując 15 miejsce w krajuJulia Rohde z klasy II również uzyskując 15 miejsce w kraju.

Treść sprawdzianów konkursu Zuch z języka angielskiego sprawdzała znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów.Najlepszy wynik  w tej kategorii osiągnęłaOliwia Kieraś z klasy Ib uzyskując  12 miejsce w kraju.Wyróżnieni uczniowie otrzymają dyplomy laureata.


 

Konkurs języka angielskiego "English is fun"

W piątek 15 kwietnia trzy uczennice klas I-III - Oliwia Kieraś (kl. IB), Julia Rohde (kl. IIA) oraz Pola Borowiec (kl. IIIB) brały udział w  powiatowym konkursie  języka angielskiego "English is Fun" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6. wszystkim uczestniczkom gratulujemy, a w szczególności Oliwii Kieraś, która w kategorii klas I zdobyła I miejsce.

 


 

Alfik Matematyczny

25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jest się czym pochwalić. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 62 tysiące uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 442 laureatów. Najlepszy wynik w gimnazjum osiągnął uczeń klasy 2G Amadeusz Czechowski (130 miejsce w województwie), który w ramach nagrody weźmie udział 9 marca br. w konkursie Maks matematyczny. Taką samą nagrodę otrzymał Michał Jerzyk z kl. VI (113 miejsce w województwie w swojej kategorii). Dyplomy za dobry wynik uzyskali: Julia Rhode z kl. II SP oraz Jakub Niewada z kl. V. Gratulujemy!


 

Konkurs Omnibus

W środę 25 marca 2015 r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Omnibus. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Uczniowie z klas II i III SP rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, w którym zalazły się zagadnienia z literatury, sztuki i kultury języka polskiego. Konkurs w ciekawy sposób sprawdził wiedzę i umiejętności uczniów.

W konkursie uczestniczyło 5 851 uczniów z 197 szkół.

Dyplomy uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole uzyskała Martyna Sterenga (12 miejsce w województwie w kategorii klas III), natomiast dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymała Julia Korus (6 miejsce w województwie w kategorii klas II).

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Omnibus Humanistyczny 2014


 

Nasi partnerzy: