ul. Armii Krajowej 35b
58-302 Wałbrzych
tel. (074) 842 58 26
fax. (074) 842 91 13

"Klub ośmiu" - rozdanie statuetek

(data publikacji: 31.01.2020)

 

Dnia 29.01.2020 w wałbrzyskim hospicjum odbyło się wręczenie statuetek "Klubu ośmiu". Nagrodą tą został uhonorowany nasz uczeń klasy 5 Kacper Jarocki - otrzymał on statuetkę za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na rehabilitację dla dzieci pod opieką wałbrzyskiego hospicjum. Jest to postawa godna naśladowania - Kacprze jesteśmy z Ciebie dumni!

 


Zdobyliśmy pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie
"Poznajmy się"

(data publikacji: 02.12.2019)

 

Organizatorami Konkursu Poznajmy się jest Koalicja organizacji pozarządowych reprezentowana przez Fundację Ludzi Otwartej Wyobraźni - FLOW.

Kapituła Konkursu składała się z osób będących przedstawicielami: środowisk twórczych, pedagogicznych, organizacji i instytucji działających na rzecz współpracy międzykulturowej.

Wśród jurorów, którzy oceniali projekty byli: mi.i Anna Komorowska (żona prezydenta B. Komorowskiego), Małgorzata Szumowska (reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa) oraz Maja Komorowska (aktorka teatralna i filmowa). Jury konkursu podkreśliło, że projekt zyskał ich uznanie, ze względu na skalę przedsięwzięcia.

Pomysłodawcy, to znaczy uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Fundacji "Clever" przygotowali szereg działań: od lekcji językowych, historycznych, plastycznych, sportowych, po warsztaty kulinarne, ankiety, wywiady wśród mieszkańców Wałbrzycha. Były to swoiste lekcje dla uczniów, że ziemia to ojczyzna wszystkich ludzi.

Wielokulturowość to dobro wspólne, a poznawanie się ma uczyć młode pokolenie tolerancji, przyjaźni, współpracy i szacunku dla drugiego człowieka.

Gratulacje dla Naszych wspaniałych Uczniów i Nauczycieli - jesteście wielcy!

POZNALI SIĘ LEPIEJ- ZWYCIĘŻYLI!

 


Nasza szkoła w finale ogólnopolskiego konkursu "Poznajmy się"

(data publikacji: 30.10.2019)

 

Z dumą informujemy, że nasza szkoła została wybrana do grona finalistów ogólnopolskiego konkursu ,,Poznajmy się”. Do udziału w I edycji Konkursu „Poznajmy się” zgłosiła się młodzież z całej Polski. Organizatorzy otrzymali 83 zgłoszenia, z których Kapituła wybrała finałową dwudziestkę.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji ,,CLEVER” zostali zaproszeni na uroczystą galę finałową która odbędzie się 27 listopada 2019r w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Opis projektu

W ubiegłym roku szkolnym wzięliśmy udział w I edycji Konkursu „Poznajmy się”. Jego celem było pogłębienie wiedzy o wielokulturowości naszego społeczeństwa, kształtowanie postaw akceptacji kulturowej różnorodności, rozwijanie empatii i życzliwości młodego pokolenia wobec przebywających w Polsce uchodźców i imigrantów oraz mniejszości etnicznych i narodowych.

Udział naszej szkoły w konkursie ,,Poznajmy się" przybrał formę interdyscyplinarnego ogólnoszkolnego projektu realizowanego w oddziałach I-III oraz klasach IV-VIII i III gimnazjum.

Wspólnie podejmowaliśmy tematy związany z Ukrainą (historią, kulturą, położeniem, językiem, tradycją, stereotypami itd.). Uczniowie pracowali zespołowo poprzez rozdzielenie poszczególnych zadań, które prezentowane były w języku polskim i w językach obcych.

Uczniowie korzystali z literatury fachowej, podręczników, stron internetowych oraz wiedzy czerpanej bezpośrednio od uczniów. Bardzo cenne było dla nas również spotkanie z rodzicami z Ukrainy.

Wszystkie działania składające się na projekt były dokumentowane przez uczniów w formie zdjęć oraz nagrań. Z tych materiałów powstał film prezentujące realizację projektu w naszej szkole.

Co udało nam się osiągnąć dzięki projektowi?

1. Udało nam się lepiej poznać naszych uczniów z Ukrainy oraz lepiej zintegrować ich z całą społecznością szkolną.

2. Rodzice nawiązali ze sobą jeszcze lepszy kontakt.

3. Znaczenie poszerzyliśmy swoją wiedzę dotyczącą przeróżnych zagadnień związanych z Ukrainą i jej mieszkańcami.

4. Doskonaliliśmy umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w zespole.

5. Rozpowszechnialiśmy wiedzę na temat Ukrainy i jej mieszkańców wśród mieszkańców Wałbrzycha.  

 

Gdzie można zobaczyć film?  Film można obejrzeć TUTAJ

Zapraszamy!!!

 


Mistrzowie Programowania

(data publikacji: 17.06.2019)

 

Nasza placówka otrzymała tytuł SZKOŁY MISTRZÓW PROGRAMOWANIA!

Na naszych zajęciach korzystamy z aplikacji PixBlocks, która umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. Jest to najprostsze urządzenie do nauki kodowania, niezależnie od poziomu zaawansowania.


Konkurs ortograficzny

(data publikacji: 10.06.2019)

 

Dnia 6.06.2019 uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji "CLEVER" wzięli udział w 3. edycji dyktanda "O pióro burmistrza Szczawna-Zdroju".

Uczestnicy zmagali się z trudnościami ortograficznymi i poprawnym zapisem interpunkcyjnym. Podczas obchodów Dni Szczawna-Zdroju zostały wręczone nagrody i dyplomy w konkursie ortograficznym "O pióro burmistrza Szczawna-Zdroju". Nasi uczniowie w kategorii juniorów 13-18 lat zdobyli I i II miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!! :)

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ogłoszenia wyników:

https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaFundacjiClever/videos/2824829154293904/


Sukces Martyny Matwiejszyn

(data publikacji: 09.04.2019)

 

Ogromny sukces odniosła nasza uczennica klasy VIII Martyna Matwiejszyn, która została laureatem konkursu Mały Poliglota. Ten trzy etapowy konkurs odbył się w I LO w Wałbrzychu. W części pierwszej uczestnicy pisali test z języka angielskiego. W części drugiej ponownie był test. Oprócz zadań z języka angielskiego, były na nim również zadania z drugiego języka obcego i języka fikcyjnego. W części trzeciej uczestnicy odpowiadali na pytania w języku angielskim.

 


Nasi uczniowie na Gali Laureatów w I LO w Wałbrzychu

(data publikacji: 09.04.2019)

Michał Jerzyk laureat 3 miejsca w konkursie DISCE PUER dla szkół gimnazjalnych.

Szkoła zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej w konkursie DISCE PUER dla szkół podstawowych.

Ola Klich zdobyła 3 miejsce w konkursie "Moja Mała Ojczyzna" w kategorii Gimnazjum.

Jakub Niewada zdobył 5 miejsce w konkursie "Moja Mała Ojczyzna" w kategorii Szkoły Podstawowe.

Więcej informacji o wydarzeniu: TUTAJ


Jesteśmy finalistami V Powiatowego Konkursu
Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

(data publikacji: 02.04.2019)

W dniu 29 marca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem, nauczycielem wiedzy o społeczeństwie Arturem Ciempą brali udział w II etapie V edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, który odbył się w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hryniak. Do siedziby PWSZ przybyło 90 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu. Wśród finalistów znaleźli się w swoich kategoriach  Martyna Matwiejszyn, Amelia Koper i Jakub Niewada, z klasy VIII oraz Jagoda Lech, Zuzanna Marczyk, Oliwier Nikiel i Michał Jerzyk, z klasy III gimnazjum. Serdeczne gratulacje naszym znawcom tematyki związanej z samorządem.


Michał Jerzyk laureatem w Konkursie Wiedzy o Regionie

(data publikacji: 01.04.2019)

 

W dniu 30 marca Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Szczawnie-Zdroju był organizatorem XVIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim, w którym wzięło udział 34 uczniów, reprezentujących 13 szkół powiatu wałbrzyskiego, a wśród nich nasi uczniowie: Michał Jerzyk, Aleksandra Klich oraz Jakub Niewada.

Michał zajął III miejsce w swojej kategorii, zaś Ola uplasowała się na VI pozycji.

Opiekunem młodzieży był prof. Artur Ciempa, nauczyciel WOS-u.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


Duży sukces w powiatowym konkursie Moja Mała Ojczyzna

(data publikacji: 22.03.2019)

 

W dniu 20 marca w I LO w Wałbrzychu odbyła się X edycja miejsko-powiatowego konkursu "Moja Mała Ojczyzna", w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników. 45 uczniów z trzech kategorii: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące regionu wałbrzyskiego oraz opowiadać o nim w języku obcym. Wśród laureatów konkursu zostali również nasi uczniowie: Aleksandra Klich, która zajęła III miejsce i Jakub Niewada, uzyskując V pozycję. warto zaznaczyć, że "tuż za podium laureatów", na VI miejscu uplasowały się: Jagoda Lech i Martyna Matwiejszyn. Opiekunem "drużyny CLEVERA" był nauczyciel WOS-u pan Artur Ciempa. W przygotowaniach pomagała również pani Ewa Stramel.


Konkurs Disce Puer

(data publikacji: 13.03.2019)

 

Dnia 12.03.2019 dwóch uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale interdyscyplinarnego konkursu Disce Puer w I Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Byli to Jakub z klasy VIII oraz Michał z klasy III Gimnazjum. Konkurs miał formę quizu. Uczniowie odpowiadali ustnie przed gronem ekspertów z różnych dziedzin nauki. Chłopcy poradzili sobie ze stresem i pochwalili swoją szeroką wiedzą. Michał z klasy III Gimnazjum świetnie poradził sobie z trudnymi zadaniami matematycznymi, które przyniosły mu sukces - Michał został laureatem konkursu uzyskując trzecie miejsce. Gratulujemy !!!


Zwycięstwo Kornelii

(data publikacji: 13.03.2019)

W dniach 2-4 marca 2019 r. na terenie SKF Klub Tenisowy Szczawno Zdrój odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Młodzików, tj. kategorii wiekowej do lat 14. Kornelia w rozgrywkach singlowych (gra pojedyncza) wygrała cały turniej, i to bez straty seta, zostając Halową Mistrzynią Województwa. W rozgrywkach deblowych (gra podwójna), grając w parze z Martą Halbersztadt (zawodniczką KKT Wrocław), osiągnęły wicemistrzostwo. Serdecznie gratulujemy!


Przesłuchanie do XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

(data publikacji: 11.03.2019)

07.03.2019 roku w Szkole Podstawowej Fundacji ,,CLEVER" odbyło się przesłuchanie do XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Pegazik". Oto wyniki w kategorii klas IV-VI: I miejsce - Julia Korus i Inka Dmytrasz II miejsce - Pola Rudzińska III miejsce - Natalia Chrapek IV miejsce Magdalena Załęcka Wyróżnienienia otrzymali: Jakub Abramek, Helena Pelesz, Anastazja Kowalska-Jasiecka, Lena Świerkowska. Wyniki w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum: I miejsce - Michał Jerzyk Wyróżnienie - Zuzanna Marczyk Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do przesłuchania.


Uczniowie naszej szkoły zwycięzcami konkursu czytelniczego "Pożeracze książek"!

 

Reprezentanci Szkoły Podstawowej Fundacji „CLEVER” wzięli udział w finale XIII edycji powiatowego konkursu czytelniczego „Pożeracze książek”, który odbył się 12 grudnia 2018 r. w Bibliotece pod Atlantami. Motywem przewodnim konkursu była twórczość Grażyny Bąkiewicz oraz jej książki: „Mieszko, ty wikingu!”, „Korniszonek”, ,,Kazimierzu, skąd ta forsa?”, „1:0 dla Korniszonka”, ,,Mówcie mi Bezprym”, „Muchy w butelce”. Konkurs uświetniło spotkanie z autorką czytanych książek.

Trzyosobowe reprezentacje szkół, które składały się z ucznia klasy IV, V oraz VI odpowiadały indywidualnie na pytania sprawdzające znajomość książek. Ponadto drużyny rozwiązywały pisemnie zadania dotyczące szczegółowej wiedzy zaczerpniętej z czytanych lektur.

Uczennice naszej szkoły wykazały się niesamowitą wiedzą.
I miejsce zajęła reprezentantka klasy IV – Antonina Wesołowicz,
III miejsce wywalczyła reprezentantka klasy VI – Nadia Koper.

Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej informacji o konkursie oraz wszystkie wyniki dostępne są TUTAJ!

 


Konkurs "Być Kimś I"

Dnia 20.12.2018 roku czworo uczniów klasy ósmej brało udział w gali Finalistów i Laureatów konkursu "Być Kimś I" w II Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Finalistami II stopnia zostali: Julia Cząstkiewicz, Martyna Matwiejszyn i Jakub Niewada, zaś tytuł Finalistki I stopnia zdobyła Natalia Waligóra. Wszystkim naszym Ósmoklasistom serdecznie gratulujemy!

 


Turniej tenisowy 29.11.2018

Podczas Halowych Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w tenisie ziemnym w kategorii do lat 16, tj. kadetek i kadetów, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 24/29.11.2018 wystąpiła zawodniczka WKT Atri Wałbrzych 13-letnia Kornelia Ejsmont. Podopieczna trenerów Daniela Surmy i Adriana Bochenka w rozgrywkach singlowych doszła do półfinału, czyli wywalczyła brązowy medal, gdzie uległa późniejszej triumfatorce, dwa lata starszej zawodniczce gospodarzy Ewie Podulce. Natomiast w deblu, grając w parze z Ewą, wygrały cały turniej

 


Wyzwanie Victorii 24.11.2018

24.11.2018 w Aqua Zdroju w Wałbrzychu odbył się Patriotyczny Turniej Rodzinny „Wyzwanie Victorii”. Pośród uczniów sześciu szkół podstawowych biorących udział w turnieju nie zabrakło również reprezentantów Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”. Turniej odbywał się na największym dmuchanym torze przeszkód w Europie. Konkurencje na poszczególnych arenach wymagały od uczestników sprawności fizycznej, świetnej orientacji przestrzennej, logicznego myślenia oraz pracy grupowej. Ostatnią konkurencją turnieju był quiz historyczny. Uczniowie Naszej Szkoły zdobyli 3 miejsce. Gratulujemy !!!!


Turniej Szachowy 23.11.2018

23.11.2018 w wałbrzyskim Aqua Zdroju odbył się finał miejski w szachach w ramach zawodów Szkolnego Związku Sportowego. W igrzyskach szkół podstawowych udział wzięło 7 szkół. PSP Fundacji Clever reprezentowali: Martyna Medge, Jakub Abramek, Jakub       oraz Jakub…..  Nasi Uczniowie wywalczyli 4 miejsce.


Laureat "Świetlika"

Miło nam poinformować, że Michał z klasy VI zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych. Gratulujemy!!!

 


Najlepszy Młody Sportowiec - junior powiatu Wałbrzyskiego!

Uczennica naszej szkoły Kornelia Ejsmont została 5. kwietnia uhonorowana przez Starostę Wałbrzyskiego Jacka Cichura wyróżnieniem " Najlepszy Młody Sportowiec - junior ". Uczennica klasy VI potrafi doskonale połączyć w swoim życiu pasję do tenisa z osiągnięciami i wynikami w szkole. Kornelia podziwiamy Cię i serdecznie gratulujemy!


Wielki sukces naszego Ucznia!

Uczeń klasy VI Bryan Bilski Wabik - nasz Laureat konkursu zDolny Ślązaczek z języka niemieckiego uczestniczył 5. kwietnia w Gali Dolnośląskich Konkursów 2017/2018 zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista, która odbyła się w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym. Bryan otrzymał z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Kanclerza Wyższej Szkoły Filologicznej Ryszarda Opali medal, dyplom oraz nagrodę. Nasz uczeń znalazł się w gronie ponad trzystu laureatów, a jak podkreślał kurator Roman Kowalczyk, do pierwszego szkolnego etapu konkursu przystąpiło pięćdziesiąt tysięcy uczniów z dolnośląskich szkół. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Bryanowi i życzymy mu dalszych sukcesów!


Liga pływacka

W dniu 20 marca odbyła się II szkolna liga pływacka. Nasi uczniowie zmagali się ze stylem klasycznym i motylkowym. Choć oba style są zdecydowanie trudniejsze technicznie i wymagają większej wytrzymałości siłowej od pływaków, Nasi uczniowie spisali się na medal. Rafał Kopać kl. IV zajął III miejsce w stylu motylkowym wśród klas 4. Natalia Żurek klasa VII zajęła podwójne III miejsce w stylu klasycznym i motylkowym. Michał Matusewicz klasa gimnazjum I miejsce w stylu klasycznym oraz II miejsce w stylu motylkowym. Wszystkim naszym pływakom serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja w Galerii smiley


Konkurs Recytatorki Pegazik w WOKu

Mamy sukces w Pegaziku!

3. marca 2018 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się miejsko-powiatowy konkurs recytatorski Pegazik. Wzięło w nim udział pięcioro naszych uczniów: Natalia Chrapek z klasy IV, Pola Borowiec i Julia Korus z klasy V oraz Michał Jerzyk z klasy II gimnazjum. Poziom jak co roku był bardzo wysoki, ale i tym razem nie przeszkodziło to naszym uczestnikom w osiągnięciu sukcesu.
I miejsce zajął Michał Jerzyk w kategorii starszej.
Wyróżnienie w kategorii kl. IV-VI dla Natalii Chrapek.
Gratulujemy zwycięzcom! A Michałowi życzymy powodzenia w III etapie konkursu, który odbędzie się w Kłodzku 27.04.2018 roku.


FINALISTA KONKURSU zDOLNY ŚLĄZACZEK Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Dnia 5 lutego 2018 roku uczeń klasy VI Bryan Bilski-Wabik wziął udział w części pisemnej finałowego etapu konkursu z języka niemieckiego "zDolny Ślązaczek", który odbył się w siedzibie organizatora - Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Bryan dostał się do ostatniej - ustnej części finału. Gratulujemy naszemu Finaliście i życzymy powodzenia!


Mój kalendarz adwentowy

W trakcie jasełek poznaliśmy laureatów konkursu "Mein Adventskalender" - Mój kalendarz adwentowy.


Sukcesy w II Szkolnej Lidze Pływackiej

Czas na kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów... 19 grudnia odbyła się II Szkolna Liga Pływacka. W tegorocznej pierwszej edycji pływacy mierzyli się w dwóch konkurencjach: styl dowolny oraz styl grzbietowy. Zwieńczeniem zawodów były sztafety szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
Sukcesy medalowe to:

 • III miejsce w stylu dowolnym dla Rafała Kopeć z kl. IV,
 • III miejsce w stylu grzbietowym dla Tomasza Rybki z kl. VI,
 • podwójne III miejsce w stylu grzbietowym i dowolnym dla Natalii Żurek z kl.

VII Jako wisienka na torcie - niewątpliwy mistrz - Michał Matusewicz, który zajął dwa I miejsca w stylu dowolnym i grzbietowym.
Brawa! Brawa! Brawa!


IV miejsce w konkursie czytelniczym "Pożeracze książek"

Dnia 12.12.2017 r. w Bibliotece pod Atlantami odbyła się XII edycja konkursu czytelniczego Pożeracze książek. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Mateusz Klich z kl. IV, Milena Chojnacka z kl. V oraz Katarzyna Góralewicz z kl. VI. W tym roku uczniowie czytali książki Marcina Pałasza. Wszyscy uczestnicy dzielnie odpowiadali na pytania, które dotyczyły treści lektur. Ostatecznie zajęliśmy reprezentatywne IV miejsce. Po konkursie wzięliśmy udział w spotkaniu autorskim. W świetnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.


Rozstrzygnięcie konkursu "Dziecięce Szopki 2017" - nagrody dla Zuzanny i Ilony


W Powiatowym Konkursie Twórczości Dziecięcej „Dziecięce Szopki 2017” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną- Centrum Kultury w Boguszowie- Gorcach wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły:

 • Raquel Osika, kl.I
 • Maksymilian Sosiński, kl.I
 • Weronika Drzewiecka, kl.IIIb
 • Ilona Tomaske, kl.IIIb
 • Wiktoria Cynar, kl. IIIb
 • Zuzanna Marciniak, kl. VI

Spośród 60 prac uczniów Boguszowa- Gorc, Wałbrzycha, Walimia i Witkowa jury nagrodziło szopki wykonane przez uczennice Szkoły Podstawowej Fundacji „Clever”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. W kategorii szkoła podstawowa III miejsce zajęła uczennica klasy VI Zuzanna Marciniak, a Ilona Tomaske z klasy IIIb otrzymała wyróżnienieze.

Gratulujemy!

 

Konkurs plastyczny "Patrząc w kosmos"

W październiku 2017 r. 9 uczniów Szkoły Podstawowej Fundacji "CLEVER" oraz oddziałów Gimnazjum wzięło udział w konkursie plastycznym "Patrząc w kosmos". Konkurs poświęcony był pamięci Mikołaja Kopernika. Zadaniem uczestników było przedstawienie sytuacji wielkiego astronoma w trakcie obserwacji nieba.

Technika prac była dowolna. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 3 w Wałbrzychu.

Uczeń naszej szkoły - Mateusz Klich z kl. IV zajął III miejsce w kategorii klas IV. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy - POŻERACZE KSIĄŻEK

16.11.2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego Pożeracze książek. Do etapu miejsko-powiatowego zakwalifikowały się następujące osoby:

 • z kl. IV Mateusz Klich
 • z kl. V Milena Chojnacka
 • z kl. VI Katarzyna Góralewicz

Serdecznie gratulujemy wszystkich uczestnikom. Trzymamy  kciuki za naszych reprezentantów w II etapie konkursu. Finał konkursu już 12 grudnia w Bibliotece pod Atlantami.

zDolni Ślązacy...

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w prestiżowym konkursie zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Do kolejnego- powiatowego już etapu zDolnego Ślązaczka zakwalifikowali się: Martyna Sterenga i Jakub Niewada - język angielski, Brayan Bilski – Wabik – język niemiecki, zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty: Borys Dekert – język niemiecki, Jakub Bywalec i Bartosz Zippel – język angielski oraz Mikołaj Matusewicz – blok humanistyczny. Gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach!!!

Sukces tenisistki - Kornelii Ejsmont

Wielkie brawa i gratulacje dla zdolnej Kornelii Ejsmont, która zwyciężyła w Dolnośląskim Turnieju Mistrzów, zdobywając I miejsce zarówno w kategorii indywidualnej jak i w deblu. Życzymy dalszych sukcesów, a te niewątpliwe będą - wiemy ile pracy i wysiłku Kornelia wkłada w treningi.

Konkurs recytatorski "Pegazik"

Dnia 18. marca 2017r. w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego odbył się konkurs recytatorski Pegazik. W kategorii klas 4-6 naszą szkołę wyśmienicie reprezentowały Pola Rudzińska  kl. IV,  Julia Korus kl. IV i Pola Borowiec. W kategorii klas Gimnazjalnych teksty recytowali :Jagoda Lech , Michał Jerzyk i Mikołaj Matusewicz.

W konkursie wzięło udział pięćdziesięciu recytatorów. Michał Jerzyk zajął w konkursie 3 miejsce. W aktorski sposób
recytował wiersz i fragment prozy. Gratulujemy ! Jerzy Łazewski- aktor, reżyser, pedagog ,Absolwent Wydziału
Aktorskiego Państwowej Szkoły Teatralnej w Warszawie mawia, że ...recytacja  nie jest automatycznym odtwarzaniem zapamiętanego tekstu, ale sztuką sceniczną, która daje uczniowi rzadką w procesie dydaktycznym szansę artystycznej wypowiedzi, pozwalającą  wyrazić jego najgłębsze niepokoje, pragnienia czy obawy. Dlatego  też warto wykorzystać potencjał emocjonalny drzemiący w naszych podopiecznych i zachęcić ich do tego typu działalności.

Kolejne sukcesy naszych pływaków!

 
W piątek 10.03.2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem pływacy mierzyli się ze stylem klasycznym (żaba). Mimo, iż okres zachorowań mocno ograniczył  frekwencję naszej drużyny, to możemy pochwalić się kolejnymi "małymi" i wielkimi sukcesami.
 
Zacznijmy od tego największego - podwójne złoto, które wywalczył dla nas Michał Matusewicz ( kl. 2 G) na dystansie 50 m i 100 m. Po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie pokonać obecnie trenujących pływaków. Tym samym zdobył 20 pkt w startach indywidualnych. Na dystansie 100 m dobry start zaliczył również Mikołaj Matusewicz (kl. 2 G), który zajął VII miejsce, co dało nam kolejne 4 pkt w klasyfikacji międzyszkolnej. Natomiast na dystansie 50 m był 8, zdobywając 3 pkt.
 
Wśród gimnazjalistów warto wyróżnić również Michała Jerzyka i Oliwiera Nikiela z kl. 1 G, którzy zajęli kolejno IX i X miejsce, co dało łącznie 7 pkt. Dodatkowo po 1 punkcie dobyli Bartosz Zippel i Jakub Bywalec z kl. 2 G.
 
Niestety zabrakło nam tym razem dziewcząt z Gimnazjum. W związku z tym, aby nie tracić punktów za start sztafety gimnazjalistów, do sztafetowej czwórki zaangażowaliśmy Martynę Sterengę z klasy 5. Mimo udziału dużo młodszej koleżanki nasza sztafeta w składzie: Michał Matusewicz, Mikołaj Matusewicz, Michał Jerzyk i wspomniana
Martyna Sterenga świetnie się spisała i ku zdziwieniu wielu osób nie zajęli ostatniego miejsca (niestety nie znamy jeszcze dokładnych wyników).
 
Należy nadmienić, iż Martyna Sterenga w starcie indywidualnym na dystansie 50 m zajęła V miejsce, zdobywając tym samym aż 7 pkt. Natomiast Jakub Niewada z kl. 6, który zajął miejsce VI zdobył 6 pkt, a Pola Rudzińska z kl. IV uplasowała się na miejscu X, co przyniosło kolejne 2 pkt.
 
Bardzo żałujemy, iż zabrakło Tomasza Rybki z kl. V (choroba), który za pewne swoim startem indywidualnym wywalczyłby sporo punktów i zasiliłby sztafetę Szkoły Podstawowej.
 
Niemniej jednak to był świetny start, który przyniósł sporo punktów dla naszej szkoły. W kwietniu ostatnia edycja tegorocznej Ligi - ta najtrudniejsza, bowiem uczniowie zmierzą się ze style motylkowym. Mamy nadzieję, że i tym
razem drużyna pływacka odniesie kolejne sukcesy. Już teraz życzymy powodzenia i gratulujemy dotychczasowych sukcesów. 
 

Literowanie na śniadanie - konkurs powiatowy.

Dnia 3. marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły Magdalena Załęcka oraz Jakub Niewada godnie reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie Literowanie na śniadanie . Poziom konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, był bardzo wysoki. Uczestnicy wzięli udział w 5. konkurencjach. Literowanie ze słuchu wylosowanych słów, zapisywanie wyrazów ze słuchu, wyjaśnianie znaczenia wyrazów dawnych, wskazywanie błędów logiczno-językowych, poprawne zapisywanie
wyrazów pod względem orograficznym-dyktando.

Nasi reprezentanci najlepiej poradzili sobie z wyjaśnianiem wyrazów dawnych. Bez problemu wyjaśnili wyrazy takie jak; płanetnik, gniotek cyferblat, szurza, drapichrust, kniaź, gomółka, pachole, grządziel i inn.  Gratulujemy!

Literowanie nie tylko na śniadanie - etap szkolny

27. lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu "Literowanie na śniadanie" . Była to także okazja, aby zaraz po feriach zimowych rozwinąć swoje umiejętności językowe i poznać słowa dawniej używane. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem w trzech konkurencjach: literowanie wyrazów, zapisywanie wyrazów trudnych ze słuchu i znajomość wyrazów dawnych. Uczniowie wyśmienicie odpowiadali na pytania. Bez kłopotu wyjaśniali takie pojęcia jak:. akuszerka, alkierz, bagiew, bajołap czy gomółka.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby Magdalena Załęcka z kl. IV oraz Jakub Niewada z kl. VI
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w 2. etapie konkursu, który odbędzie się 3.marca w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu.

Trzymamy mocno kciuki!

Alfik Matematyczny

23 listopada2016r. uczniowie Zespołu Szkół Fundacji SGM-K uczestniczyli w  XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty.
43 uczniów podjęło intelektualne wyzwanie, zmierzając się z 30 zadaniowym testem (z podziałem na kategorie wiekowe), rozwijającym samodzielne, twórcze myślenie, samodyscyplinę oraz wyobraźnię i logiczne kojarzenie faktów.
Dotarły do Nas wyniki konkursu, szczególnie gratulujemy Michałowi Jerzyk z klasy 1 gimnazjum, który zajął 19 miejsce w województwie otrzymując dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie oraz darmowy udział w konkursie MAKS 2017.  Dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymali Jakub Oględzki z klasy 2 szkoły podstawowej oraz Michał Bywalec uczeń klasy 5 szkoły podstawowej. Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku zdobyła Inka Dmytrasz uczennica
klasy 2 szkoły podstawowej.


Gratulujemy!

 

Konkurs recytatorski

10. lutego 2017 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Pegazik. Organizatorkami konkursu, który jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie M. Kowalska, E. Milczarek. W konkursie udział wzięło kilkunastu recytatorów z kl. 4-6 i I-III gimnazjum . Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze i fragmenty prozy były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Oto wyniki w Szkole Podstawowej:


I MIEJSCE JULIA KORUS
II MIEJSCE POLA RUDZIŃSKA
III MIEJSCE POLA BOROWIEC
IV MIEJSCE MATEUSZ KMIECIK
WYRÓŻNIENIA:
MIŁOSZ DYBIEC, KACPER OŚCIŁOWSKI, JAKUB NIEWADA
KATEGORIA GIMNAZJUM
I MIEJSCE MICHAŁ JERZYK
II MIEJSCE JAGODA LECH
III MIEJSCE MIKOŁAJ MATUSEWICZ
WYRÓŻNIENIE: PATRYK LECH
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wysokich wyników w  kolejnych etapach konkursu.

Konkurs ten skłonił mnie do pewnych refleksji, którymi chciałybyśmy się podzielić. Konkursy recytatorskie promują kulturę języka,
upowszechniają kulturę słowa, umiejętność sprawnego posługiwania się różnymi formami literackimi. Czytanie poezji jest bardzo ważnym czynnikiem w rozwoju osobowości każdego człowieka. Poezja bowiem oddziałuje na nasze myśli, uczucia, emocje zachowanie, rozwija wrażliwość na piękno języka. Ponadto z całą pewnością rozwija nie tylko zainteresowania, ale też poszerza horyzonty myślowe, daje możliwość zrozumienia innych ludzi, a przez to otaczającego świata.
Należy  zatem zauważyć, że  doświadczenia zdobyte przez dzieci młodzież w obcowaniu z poezją zaowocują w przyszłości pewnym
obyciem literackim, przygotują ucznia do odbioru dojrzalszej literatury i innych form sztuki.


M. Kowalska (nauczyciel polonista)

"Mein Adventskalender" - Mój kalendarz adwentowy

Uczniowie klasy 4 wzięli udział w konkursie związanym z niemieckimi zwyczajami świątecznymi, do których należy m.in. kalendarz adwentowy. Wszystkie prace zawierały 24 ponumerowane okienka lub szufladki, w których znajdowały się ilustracje świąteczne oraz ich niemieckie nazwy. Najciekawsze kalendarze zostały nagrodzone: I miejsce zajęła Milena Chojnacka, II - Pola Borowiec, a III - Pola Rudzińska. Gratulujemy! :)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU MOJA BOŻONARODZENIOWA SZOPKA

Podczas Jasełek 21 i 22 grudnia 2016r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. W kategorii klas I- VI Szkoły Podstawowej oraz klasy I-III Gimnazjum,  szopka klasowa-laureatami zostały następujące klasy: I miejsce- klasa IV SP, II miejsce- klasa V SP, III miejsce- klasa III SP, W kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej , szopka wykonana indywidualnie
zostali nagrodzeni następujący uczniowie: I miejsce- Amelia Rucińska, klasa III, II miejsce- Barbara Kamińska, klasa III, III miejsce- Maja Korus, klasa II a, Wyróżnienie (za szczególną symbolikę i wykonanie szopki wyłącznie z surowców wtórnych)- Tomasz Piorun, klasa II a, Dyplom za udział w konkursie otrzymała Wiktoria Cynar, klasa II b, W kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej, szopka wykonana indywidualnie lub w parach zostali nagrodzeni następujący uczniowie: I miejsce- Szymon Koper, klasa V, II miejsce- Milena Chojnacka, klasa IV i Malwina Chojnacka, klasa V, ( praca w parach),

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! A nam wszystkim życzymy, aby najpiękniejszym miejscem Narodzenia Bożego Syna stało się nasze serce.

2 edycja I Szkolnej Ligi Plywackiej

13 stycznia odbyła się druga edycja I Szkolnej Ligi Pływackiej. Tym razem uczniowie mierzyli się w stylu grzbietowym.
Nasza reprezentacja ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowała się na przyzwoitym poziomie.
Największy sukces odniósł Michał Matusewicz (kl. II G), który tym razem w startach indywidualnych na dystansie 50 m zajął 2 miejsce (od pierwszego miejsca dzieliły go setne sekundy). Natomiast po świetnym starcie na dystansie 100 m wywalczył złoto - I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Tym samym zdążył nas już przyzwyczaić do sowich zwycięskich krążków - nie możemy się zatem doczekać startów Michała w 3 edycji.
Bardzo dobry start zaliczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej, przede wszystkim: Martyna Sterenga (kl. V), która zajęła 5 miejsce oraz Tomasz Rybka (kl. V), który zajął miejsce 4. Martyna, Tomek oraz Pola Rudzińska i Jakub Niewada wywalczyli również 5 miejsce w sztafecie.
Podsumowując - 2 edycja była naprawdę udana, przyniosła nam kolejne - liczne punkty w międzyszkolnej rywalizacji.
10 marca wybieramy się na 3 edycję - tym razem będzie to styl klasyczny. Już teraz życzymy powodzenia naszym pływakom i gratulujemy sukcesów w
dotychczasowych startach.


UWAGA! WYNIKI SPRAWDZIANU SZÓSTOKLASISTY - 2016 r.

W  9 stopniowej  skali staninowej szkoła osiągnęła 9 stanin ze wszystkich przedmiotów.

J. polski - 81,1% (średnia szkoły )

Matematyka- 76,4% (średnia szkoły ) tj. 28% wyżej niż średnia w pozostałych szkołach w mieście.

J.angielski – 92.7% (średnia szkoły )

J.niemiecki – 93%  (średnia szkoły)

 


Disce Puer Junior 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie interdyscyplinarnym Disce Puer Junior, organizowanym przez I LO w Wałbrzychu, w którym zdobyli drużynowo 3 miejsce. Martyna Michalewska z klasy VI zdobyła tytuł laureata, zaś Alicja Ławniczak, Rafał Załęcki oraz Karolina Maź zostali finalistami I stopnia, Aleksandra Sęk - finalistką II stopnia. Gratulujemy! 

 


 

Pegazik

30 marca 2016 roku w Wałbrzychu odbyły się eliminacje miejsko/powiatowe XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, zorganizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. W konkursie uczestniczyło ponad pięćdziesięciu recytatorów. W tym roku szkolnym ZSM-K godnie reprezentowali: Alicja Ławniczak, Rafał Powroźnik, Michał Jerzyk oraz Oliwier Nikiel. Jury w składzie: Barbara Ziółkowska – aktorka, Wiesława Kamińska – pracownik Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, animator, założyciel grupy poetyckiej „Errato” oraz Jarosław Buzarewicz – dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, filolog polski, przyznało nagrody. Drugie miejsce zajął szóstoklasista ZSM-K Michał Jerzyk, który otrzymał dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcy i życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Alfik Matematyczny

25 listopada 2015 roku odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jest się czym pochwalić. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 62 tysiące uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 442 laureatów. Najlepszy wynik w gimnazjum osiągnął uczeń klasy 2G Amadeusz Czechowski (130 miejsce w województwie), który w ramach nagrody weźmie udział 9 marca br. w konkursie Maks matematyczny. Taką samą nagrodę otrzymał Michał Jerzyk z kl. VI (113 miejsce w województwie w swojej kategorii). Dyplomy za dobry wynik uzyskali: Julia Rhode z kl. II SP oraz Jakub Niewada z kl. V. Gratulujemy!


Finalistka z języka niemieckiego w konkursie zDolny Ślązaczek

15. stycznia 2016 roku Lucia Zuchantke z klasy V brała udział w finale konkursu zDolny Ślązaczek, który odbywał się w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Była to część pisemna finału. Jeśli Lucia zakwalifikuje się dalej, zmierzy się z innymi uczniami 22. lutego w części ustnej konkursu. Wyniki poznamy około 25. stycznia.

Wszyscy trzymamy za Łucję kciuki!

  


 

 zDolny Ślazaczek

W październiku odbyła się kolejna edycja interdyscyplinarnego konkursu zDolny Ślązaczek. Po raz pierwszy w tym roku uczniowie mogli sprawdzić także swoje umiejętności językowe. I na tym polu odnieśli sukces: Karolina Maź z kl. VI oraz Lucia Zuchantke z kl. V zakwalifikowały się do etapu powiatopwego z języka niemieckiego, natomiast Rafał Załęcki z kl. VI - z języka angielskiego.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!:)

Znalezione obrazy dla zapytania zdolny ślązaczek


 

Sukces młodych recenzentek

Dwie uczennice naszej szkoły Wiktoria Janicka z klasy VI a i Anna Zborowska z klasy III gimnazjum otrzymały wyróżnienia w Konkursie na recenzję ze spektaklu "Sachem. Wódz Czarnych Węży", organizowanym przez wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora. 9 maja 2015 r. przed nową uroczystą premierą Teatru obie młode recenzentki odebrały dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodzone recenzje można przeczytać na stronie Teatru Lalki i Aktora.
Gratulujemy!
 

 

IX Regionalny Konkurs o Historii Polski

28 kwietnia 2015 r. w Gminnym Zespole Szkół nr 2 odbyła się IX edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy o Historii Polski. Uczestnicy musieli się zmierzyć z trudnymi pytaniami z dziejów naszego kraju - od początków państwowości w X wieku aż do okresu II wojny światowej. To było prawdziwe wyzwanie! W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Drugie miejsce zdobył Mikołaj Matusewicz z klasy VIa, a wyróżnienie otrzymał Antoni Badora z klasy VIb.
Gratulujemy! Rozdanie nagród podczas uroczystej konferencji historyków wałbrzyskich w Sali Witrażowej ratusza.


 

Konkurs języka niemieckiego „Sprachdoktor”

17 marca odbył się ogólnopolski konkurs języka niemieckiego SPRACHDOKTOR. Wzięło w nim udział 22 uczniów naszej szkoły. Za zdobycie dobrych oraz bardzo dobrych wyników wyróżnionych zostało dziesięć osób.

z klasy IV: Kornelia Chmielińska, Martyna Matwiejszyn, Fabian Kaczor

z klasy V: Aleksandra Sęk, Martyna Michalewska, Oliwier Nikiel, Karolina Maź, Michał Jerzyk

z klasy VI: Borys Dekert

z klasy III Gimnazjum: Aleksander Kubicz

Najlepsze miejsca w szkole w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

III miejsce na Dolnym Śląsku (37. w Polsce) – Kornelia Chmielińska z klasy IV

V miejsce na Dolnym Śląsku (54. w Polsce) – Aleksander Kubicz z klasy III Gimnazjum

VI miejsce na Dolnym Śląsku (73. w Polsce) – Martyna Matwiejszyn z klasy IV


 

Alfik historyczny

Celem konkursu Alfik Historyczny jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania historii. Zarówno tej bliższej, dotyczącej dziejów Polski, jak i tej, która obejmuje wiedzę o przeszłości Europy i świata. Oprócz znajomości faktografii, istotna w rozwiązywaniu zadań jest umiejętność kojarzenia faktów i łączenia ich w ciąg przyczynowo - skutkowy. 

Wśród najlepszych uczniów w województwie znalazł się uczeń klasy VI b, Antoni BadoraAntoni zajął 1 lokatę w kategorii uczniów klas VI w województwie , a w klasyfikacji krajowej zajął 22 miejsce.  Trzecie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej zajął Rafał Załęcki z kl. V (110 miejsce w kraju), zaś czwarte Jakub Niewada z kl. IV (73 miejsce w kraju). Serdecznie gratulujemy!

alfik historyczny 2014


 

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

W czwartek 16 kwietnia uczennice klasy VIB - Joanna Ek, Nina Kuś i Agnieszka Kołodziej - brały udział w "Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5. Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę, ale także przypomnieć sobie historię "Kota w butach", określić swój wzrost w stopach i calach oraz nauczyć się kroków walca angielskiego.


 

Finałowy mecz w siatkówkę

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Fundacji zajęła 3 miejsce w międzyszkolnej rywalizacji czwórek siatkarskich podczas zawodów rozgrywanych w kompleksie sportowym Aqua Zdrój. Nasi uczniowie przegrali w półfinale z PSP 22, natomiast w meczu o 3 miejsce pokonali PSP 5.

Wyniki naszej reprezentacji:

Półfinał:                                                                Mecz o 3 miejsce:

ZSF – PSP 22  1:2  (8:15, 15:7, 12:15)                  ZSF – PSP 5  2:1   (5:15, 15:9, 15:13)

Reprezantacja grała w składzie: Mikołaj Matusewicz, Michał Matusewicz, Jakub Piątek, Paweł Nowak, Jakub Bywalec, Konrad Kłoniecki, Michał Jerzyk, Oliwier Nikiel, Rafał Załęcki, Michał Górski.

Opiekun: Tomasz BotwinaFinałowe zawody w tenisie stołowym

Reprezentacja Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Fundacji w składzie Oliwier Nikiel i Michał Jerzyk osiągnęła ogromny sukces zajmując 4 miejsce w finałowych zawodach strefy wałbrzyskiej w tenisie stołowym, które odbyły się w Krosnowicach. Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo dobrą grę wygrywając trzy z czterech rozgrywanych przez nich meczy.

W fazie grupowej zajęli drugie miejsce co pozwoliło nam na grę o miejsca 4 – 6, w tej fazie rozgrywek wygrali oba mecze zajmując 4 miejsce.

Michałowi i Oliwierowi zabrakło bardzo niewiele, aby zakwalifikować się do finałów wojewódzkich. Należy podkreślić, że obaj nasi reprezentacji są piątoklasistami więc będą mieli szansę poprawić swój wynik w przyszłym roku.


 

Drużynowe Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie stołowym

Dnia 6 lutego  reprezentacja naszej szkoły podstawowej w składzie Oliwier Nikiel i Michał Jerzyk zdobyła pierwsze miejsce podczas Drużynowych Mistrzostw Wałbrzycha w tenisie stołowym organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Młodzi zawodnicy wygrali dwa mecze w grupie co dało awans do fazy finałowej, w której nie mieli sobie równych. Warto podkreślić, że jako jedyna szkoła wystawiliśmy do gry zawodników z 5 klasy, reszta szkół wystawiła szóstoklasistów.

Wyniki fazy grupowej:            Wyniki fazy finałowej:

ZSF : PSP 37  3:0                  ZSF : PSP 26  3:0

ZSF : PSP 5    3:0                  ZSF : PSP 15  3:2

ZSF : PSP 15  2:3 

Zdobywając Mistrzostwo Wałbrzycha nasi reprezentanci zakwalifikowali się do finału strefowego.


 

Alfik Humanistyczny

18 grudnia odbyła się XVIII edycja konkursu Alfik Humanistyczny, który ma na celu popularyzację literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród uczniów naszej szkoły aż 31 osób sprawdzało swoje umiejętności. Wśród uczniów szkoły podstawowej dobry wynik uzyskali: Karolina Maź i Rafał Załęcki z kl. V, zdobywając 27 miejsce w województwie dolnośląskim i 180 miejsce w Polsce. Spośród 14000 uczestników! Najlepszy wynik w szkole uzyskali uczniowie klasy I gimnazjum: Karolina Szczykała i Patryk Lech - 12 miejsce w województwie. Gratulujemy!


 

Alfik Matematyczny

26 listopada 2014 roku odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ALFIK MATEMATYCZNY.

Niedawno otrzymaliśmy wyniki i jest się czym pochwalić. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 52 tysiące uczestników z całej Polski, wśród których wyłoniono 329 laureatów. Najlepszy wynik w naszej szkole osiągnął uczeń klasy VIa Michał Górski, którego liczba zdobytych punktów uplasowała na 18 miejscu w województwie dolnośląskim oraz na 159 w całym kraju. Drugie miejsce w szkole zdobył Michał Matusewicz z kl. VIa, zdobywając 21 miejsce w województwie oraz 175 miejsce w kraju. Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskał Patryk Lech, uczeń klasy I.


 

Nasi "pożeracze książek"


8 grudnia 2014 roku w multimedialnej bibliotece na Podzamczu odbył się finał IX konkursu czytelniczego "Pożeracze książek"organizowanego przez Bibliotekę pod Atlantami. Naszą szkołę w kategorii klas IV- VI reprezentował zespół w składzie: Jakub Niewada z klasy IV, Alicja Ławniczak z klasy V i Jakub Bywalec z klasy VIWśród piątoklasistów drugie miejsce zajęła Ala Ławniczak.
Podsumowano również wyniki konkursu literackiego dla uczniów wałbrzyskich szkół podstawowych. Najlepszą pracę na temat "Światy dawne i dziwne" napisała uczennica klasy IV Julia Machowczyk, przenosząc się w wyobraźni do starożytnego Egiptu. Julka odebrała dyplom i nagrodę książkową za pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu!

 


 

XX Konkurs Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie

28 listopada odbyła się dwudziesta edycja Konkursu Wiedzy o Wałbrzychu i Regionie, naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Martyna Szewczak, Mikołaj Matusewicz i Jakub Piątek. Uczniowie zmierzyli się z testem, składającym się z 60 pytań dotyczących zabytków, kultury i tradycji regionu wałbrzyskiego. Nasza reprezentacja odniosła sukces, Martyna Szewczak zajęła I miejsce, natomiast  Jakub Piątek II miejsce. Serdecznie gratulujemy!:)


 

zDolny Ślązaczek

15 października odbyła się kolejna edycja interdyscyplinarnego konkursu zDolny Ślązaczek. Wśród uczniów klas VI najlepszy okazał się Michał Górski z kl. VIa. Uczeń zakwalifikował się do etapu powiatowego i 12 listopada będzie reprezentował naszą szkołę w kolejnych zmaganiach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!:)


 

Nasi partnerzy: