Narodowe Czytanie 2020
07.09.2020

W tym roku już po raz dziewiąty cała Polska uczestniczyła we wspólnym czytaniu wybitnego polskiego dzieła. Tym razem klasyką polskiej literatury romantyzmu, czytaną przez wszystkich w ramach akcji, była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tym projekcie!

Uczniowie klas VI, podczas zajęć języka polskiego zapoznali się z treścią ,,Balladyny”, a następnie opracowali ,,lekturę na wieszaku”.

Brzmi niemożliwie? Nie dla naszych uczniów!

Szóstoklasiści wspólnie sporządzili notatkę biograficzną Juliusza Słowackiego, określili czas i miejsce akcji utworu. Dokonali również charakterystyki głównych bohaterów, stworzyli plan wydarzeń, wyeksponowali symboliczne przedmioty oraz wypisywali najciekawsze wg nich cytaty z książki. Dodatkowo wykonali to wszystko w bardzo kolorowej i jakże ciekawej formie graficznej i przestrzennej. Wszystkie informacje zmieścili na wieszakach!
Trzeba przyznać, że burzliwe losy bohaterów wywołały w nich wiele emocji!